Windows 8.1 İnternete Bağlanma Sorunu

hasansahin

Hectopat
Sevgili arkadaşlar,

Ben 1 ay önce windows 8.1 güncellemesini yaptım. İnternet tarayıcısı olarak mozillayı kullanıyorum. İnternete ise usb adaptör ile bağlanıyorum. Ancak internete girerken ''Sunucu bulunamadı'', ''sayfa yüklenirken hata oluştu.'' gibisinden sorunlar çıkıyor. 5-6 defa yeniden deneye tıkladığımda google ekranı geliyor. Sonra internette dolaşırken yine bu hatayı veriyor. Ama bu kez yeniden dene diyince açmıyor. Mozilla dan kaynaklandığını düşünüp ınternet explorerdan internete girmeyi denedim. Aynı sorun var. Bu kez windows 8.1 güncellemesinden kaynaklandığını düşünüp format atıcaktım. Bir de sizlere sorayım dedim. Sizce bu hata neden kaynaklanıyor? Ne yapmalıyım?

Merhaba ,

Win 8 kategorisine açsan daha iyi olurdu. Bu durumla karşılaşan senin dışında da kişiler mevcut. Hepsi Win 8.1 yükledikten sonra tüm tarayıcılarda sayfanın tam açılmaması , Sunucu bulunamadı gibi hatalar. Kesin bir çözümünü görmedim henüz.

Öncelikle AĞ ile ilgili driverlarınızı güncellemenizi öneririm. Ayrıca Tübitak DNS , Norton DNS gibi bir DNS adresi girmenizde fayda olabilir.

Sonra neden Windows 8'e geçmiyorsunuz! Al işte kardeşim bunun için geçmiyorum. Madem o kadar sorunsuz ve Windows 7'ye oranla mükemmel bir işletim sistemi o zaman neden bu kadar şikayet?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7 çıktığında Win XP yi savunanlar moda olmuştu. Win 8 çıktıktan sonrada Win 7 yi savunanlar moda. İşletim sisteminin sorunu yok ki hemen Win 8 e saldırmaya çalışıyorsun. Sorun belki eski bir ağ kartı, belki hatalı bir sürücü güncelleme ...

Ayrıca kimse size şu işletim sistemine geçin demedi. Kişisel tercihinizdir. Maddi durumunuz yetersizdir Win 8 alamıyorsunuzdur vs. Hatta isterseniz XP ye bile geçebilirsiniz.

Windows 7'yi savunduğum yok ama her yerde Windows 8'e geçin aptallar ahaha gibi yazılar görünce insan sinirlenmeden edemiyor. Al da geçelim o zaman.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kim aptallar diye bir ifade kullandı ? Windows 8'e geçin diyorsak iyiliğiniz için diyoruz. Yoksa babamızın hayrına demiyoruz. Ne yüklersen yükle yoksa bize ne. Alamayanlar olabilir diye link de vermişiz daha ne yapalım.

Cihat sen aldırma bildigini oku, bi gün bakarsın Türkiye'ya Mac isletim sistemini sokarlar, acayip acayip GTX690, GTX770'li makineler yok 7990'lar ASUS ROG oyun makineleri i7 soket 2011'ler antin kuntin gereksiz işler. Yüzlerce video saatlerce çekim onlarca detay bildiklerimizi değiştirdiler, eskiden böyle şeyler yoktu şeytan icadı hepsi. Zaten bunların tarikatıda tam belli değil, Adnan Oktar'ın ekibinden olabilirler. Milletin aklını çeliyorlar XP en iyisi, Windows 8 daha oturmadı bebenin ayakları yere basmasına 10 sene var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı