Windows 8.1 İzinsiz Dosya Erişim İzinlerinin Değişmesi

mrtsrdr

Hectopat
Daha fazla  
Lisanslı Windows 8.1'in en güncel sürümünü kullanmaktayım. Aynı zamanda sistemimi lisanslı Bitfender Internet Security 2014 ile koruyorum.
Bir hafta kadar önce masaüstümde bulunan dosya içeriklerinin Görüntüleme-Üzerinde Değişim Yapma izinlerinin esrarengiz bir şekilde değiştirildiğini; dolayısıyla erişimimin engellendiğini farkettim.
Problem yaşadığım dosyalara gerekli ayarlamaları yapıp üzerlerinde tekrar yetki sahibi olabiliyorum. Fakat can sıkıcı olmaya başladı.
Sorunun sebebi hakkında fikri olan paylaşırsa çok sevinirim. Kolay gelsin.
(Yeni çıkan oyunları Skidrow aracılığı ile denedikten sonra alıyorum. Bunun haricinde Kırık Uygulamalar kullanmıyorum.)

Birkaç defa ben de şahit oldum. Eğer Scene gruplarına ait bir .exe'yi çalıştırırsanız bazen güvenlik ayarları, görüntüleme ve okuma yazma ayarları değişebiliyor kendiliğinden. Büyük ihtimalle bu grupların hazırladığı .exe uzantılar sistem ayarlarında ufak değişiklikler meydana getiriyor. Fakat kesin cevabı ben de merak ediyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı