Çözüldü Windows 8.1 kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KurulumTv

Centipat
Selam arkadaşlar, benim PC 1-2 haftadır kapanmıyor. Windows 8.1 kapa diyorum, kapanıyor yazıyor, uyku moduna alıyor kasa, fan vb şeyler çalışıyor.
Her türlü kapamyı denedim olmadı. Sürekli PSU güç düğmesinden kapatıyorum 2 haftadır. Sorun neden kaynaklı? Teşekkürler.

Sistem:
  • İşlemci: AMD Sempron 145 Processor 2.80 GHz.
  • RAM: 2 GB DDR3.
  • Ekran kartı: 256 MB GeForce 7300 SE 7200 GS.
  • Hafıza: 500 GB HDD.

Hocam bende buna benzer bir olay olmuştu,uyku moduna alınca tamamen kapanıyordu.
Parçaların sürücülerini güncelleyince düzelmişti.

ACPI sürücülerinizde sorun olabilir. Yakın zamanda Windows güncelleştirmesi yaptınız mı? Güncellenmiş bir sürücü bu sorunu ortaya çıkarmış olabilir. Eski güncellemeleri temizleyin, ya da sistem yedeği aldıysanız geri döndürün. Dilerseniz DISM aracını kullanarak sistem dosyalarını Windows Update aracılığıyla onarabilirsiniz.

Hızlı başlat açık mı?

Evet.
Acpı sürücülerinizde sorun olabilir. Yakın zamanda Windows güncelleştirmesi yaptınız mı? Güncellenmiş bir sürücü bu sorunu ortaya çıkarmış olabilir. Eski güncellemeleri temizleyin, ya da sistem yedeği aldıysanız geri döndürün. Dilerseniz DISM aracını kullanarak sistem dosyalarını Windows Update aracılığıyla onarabilirsiniz.

Evet güncellendi hepsi Windows Update ile.
Hocam bende buna benzer bir olay olmuştu, uyku moduna alınca tamamen kapanıyordu.
Parçaların sürücülerini güncelleyince düzelmişti.

Nasıl güncellerim atar mısın linkini.
Acpı sürücülerinizde sorun olabilir. Yakın zamanda Windows güncelleştirmesi yaptınız mı? Güncellenmiş bir sürücü bu sorunu ortaya çıkarmış olabilir. Eski güncellemeleri temizleyin, ya da sistem yedeği aldıysanız geri döndürün. Dilerseniz DISM aracını kullanarak sistem dosyalarını Windows Update aracılığıyla onarabilirsiniz.

DISM indirip deneyeceğim tavsiyeniz için teşekkür.

Bilgisayar sistem özelliklerim yukarıda yazıyor konuda.

DISM link bulamadım atar mısınız rica etsem.
  • Başlat'ı açın .
  • Komut İstemini arayın, en üstteki sonuca sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin.
  • Hızlı bir kontrol gerçekleştirmek için aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın :
    DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Sistem özellikleri açılış ile alakalı şeyler değil. Marka modeli Laptop kullanıyorsanız istemiştim, peki anakartınızın modeli nedir?

• başlat'ı açın .
  • komut istemini arayın, en üstteki sonuca sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin.
  • Hızlı bir kontrol gerçekleştirmek için aşağıdaki komutu yazın ve enter tuşuna basın:
    DISM /online /cleanup-ımage /checkhealth
Sistem özellikleri açılış ile alakalı şeyler değil. Marka modeli laptop kullanıyorsanız istemiştim, peki anakartınızın modeli nedir?

Anakart: ASUS M5A78L-M lx.
Masaüstü PC.
Sonuç.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10,8 KB · Görüntüleme: 50
Şu komutu girin: dism.exe/image:C /cleanup-image /revertpendingactions. Bu, tüm Windows güncellemeleri dahil olmak üzere bekleyen görevleri geri alacaktır.
Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve kurtarma modunu açın, komut istemini yönetici olarak çalıştırıp şu komutu girin.

dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

Bu bileşen deposunu temizler ve her şeyin yeniden düzgün çalışmasına yardımcı olur. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows'u Güvenli Modda başlatın. Ardından Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırın. sfc /scannow komutunu çalıştırın ve işlem tamamlanana kadar bekleyin.

Ardından dism.exe /online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutunu çalıştırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı