Windows 8.1 kasıyor

Racheo

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Windows 8.1 kurdum 1 haftadır kullanıyorum ama kasmalar meydana geliyor. Daha önce Windows 7 kullanmıştım hızlıydı sizce Windows 7'ye geri dönmeli miyim? ( daha önce bilgisayarım Windows 10'du ama kastığı için 7 yapmıştım sonrada 8.1)

7 en hızlısı ama güncel olmadığı için güvenlik riskleri barındırıyor. Windows 8.1 biraz tuhaf bir işletim sistemi. Kullandıkça yavaşlıyor mu yoksa güncellemelerini yapınca mı yavaşlıyor anlayamadım. Ama ilk kurduğumda çok hızlı çalışıyordu. Şimdi Windows 10'a yaklaştı yavaşlığı. Ayrıca kesin olarak işe yaradığını düşünmüyorum ama sebepsizce varsayılan duvar kağıdını yaptığımda biraz hızlanmış gibiydi :D Belki de psikolojik olarak öyle geldi bilmiyorum.
Malum ekonomi izin vermeyebiliyor her zaman.

7 en hızlısı ama güncel olmadığı için güvenlik riskleri barındırıyor. Windows 8.1 biraz tuhaf bir işletim sistemi. Kullandıkça yavaşlıyor mu yoksa güncellemelerini yapınca mı yavaşlıyor anlayamadım. Ama ilk kurduğumda çok hızlı çalışıyordu. Şimdi Windows 10'a yaklaştı yavaşlığı. Ayrıca kesin olarak işe yaradığını düşünmüyorum ama sebepsizce varsayılan duvar kağıdını yaptığımda biraz hızlanmış gibiydi :D belki de psikolojik olarak öyle geldi bilmiyorum.
Malum ekonomi izin vermeyebiliyor her zaman.

Evet aynısını bende hissediyor gibiydim. Windows varsayılan duvar kağıdını yaptığımda sanki daha temiz ve hızlı hissediyordum :D

Düz Windows 8 2016'dan beri desteklenmediği için güvenlik risklerini vb. beraberinde getiriyor. Ayrıca uzun süre Windows kullanan birisinin başlat butonu olmayan bir Windows'a alışabilmesi sorun olur biraz.

Sarılı arka plan geceleri gözümü ağrıttığı için yine kendi beğendiğim bir manzaralı duvar kağıdını yaptım ve sanki bana birazcık yavaşlamış gibi geliyor :D Psikolojik mi yoksa Microsoft o sarılı duvar kağıdına bakalım diye böyle bir şey mi uyguluyor bilmiyorum :D

Evet. Bazı 3. parti programlar ile yapılabiliyor fakat tek sorun bu olsa keşke. Güncel olmayıp güvenlik açıklarını beraberinde getirmesi de ayrı bir sorunu.

Geri
Yukarı