Windows 8.1 Kurarken Disk Oluşturamama

9Tails

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bugün laptopuma format atmak istedim. UEFI'den Windows kurulumu videosuna göre işlem yaptım ama kaç kere denersem deneyeyim bir tane normal harddisk sürücüsü bir tane de SSD sürücüsü oluşturamadım. Windows'un kurulacağı yeri seçme ekranında 750 GB ve 120 GB olmak üzere iki diskim gözüküyor. Az olan SSD. İkisine de yeni deyip oluşturuyorum. Daha sonra da SSD seçip windows'u kuruyorum fakat kurulum bitince sadece bir tane C diski olarak 120GB SSD gözüküyor. Yani 750GB harddiskimi disk olarak göremiyorum. Çözüm önerilerinizi bekliyorum, iyi sosyaller.

U8a9NI2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Üstteki fotodaki bilgilere göre ve İngilizce Windows 8.1 yüklediğinizi varsayarak anlatmaya çalışacağım ; İlk olarak "Easeus Partition Master" programını kurun, ardından program içinde üstte "Disk 0" olarak görünen 750 gb lık diski "NTSF" olarak biçimlendirin (tek parça olursa işiniz daha kolaylaşır) keza üstteki fotoda "RAW" olarak gözükmekte ki bu biçimlendirmenin başarısız olduğunu gösteriyor, bu işlemi bitirdikten sonra eğer "Bilgisayarım" kısmında sürücüyü hala göremiyorsanız elle sürücü etiketi tanımlamanız gerekecek, Disk Management kısmına gelib tekrar, Easeus Partition Master da biçimlendirilmiş durumdaki diskinizi "NTFS" olarak görebiliyor olmanız lazım bu sefer .
Disk alanının gösterildiği bölgeye ss ta olduğu gibi sağ tıklayın ve "Change Drive Letter and Paths" kısmını seçin ;
Change-drive-letter-and-path.png

Şimdi aşağıdaki ekran gelecek. Bu ekranda, diske atamak istediğimiz harfi seçiyoruz ve hepsi bu kadar. İyi günler.
Change-drive-letter-and-path.png
assign-the-following-letter.png

Hocam çok uğraşmışsın ya sağolasın öncelikle. Ben kendi çapımda disk management'da bir şeyler kurcalayarak şöyle bir sonuç çıkardım olmuş mu yoksa senin dediklerini de yapayım mı?

Dosya Ekleri

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    14,8 KB · Görüntüleme: 230
  • Capture2.PNG
    Capture2.PNG
    29,2 KB · Görüntüleme: 352
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı