Windows 8.1 kurarken siyah ekran

Ryuji Aisaka

Hectopat
Daha fazla  
1623865687030.png

Böyle oluyor ISO orijinal MBR'den NTFS şeklinde yazınca direk Windows 10'dan bootluyordu (kurulum ekranı falan gelmiyordu)
Şimdi GPT'den FAT32 şeklinde yazdık böyle kaldı bekleyelim mi? Daha doğrusu normal mi?

UEFI desteği yoksa GPT olarak Boot edemezsiniz. Önce BIOS'tan UEFI var mı bakınız. Bana da anakart modelinizi yazarsanız araştırabilirim var mı yok mu diye. MBR Boot ettiğinizde tam olarak nerede kaldı cihaz?
Üstat MBR denedik ama ne kurulum ekranı geldi ne bir şey böyle yapmak zorunda kaldık destekli mi bilmiyorum ama şimdi USB'yi başka girişten takıp deniyoruz sonuçları söylerim.
MBR'den kastım hedef olarak BIOS.

UEFI desteği yoksa GPT olarak Boot edemezsiniz. Önce BIOS'tan UEFI var mı bakınız. Bana da anakart modelinizi yazarsanız araştırabilirim var mı yok mu diye. MBR Boot ettiğinizde tam olarak nerede kaldı cihaz?

Yani bir şey gelmedi direk Windows 10'u başlattı anakart modeli bilmiyoz eski PC.

2012'den eski bir cihazsa büyük ihtimalle UEFI yoktur. Daha yeni olup ta olmama olasılığı da var tabii ki. USB'ye MBR kurarak BIOS'a girip Boot kısmını gelip fotoğraf atar mısınız?

Geri
Yukarı