Windows 8.1 Kurmaya Korkuyorum

Berke Güven

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler geçenlerde Windows 7 yüklü bilgisayarımın tamamiyle rastgele olarak açılırken reset atmasından bahsetmiştim. Bunun üzerine moderatörlerden birisi windows 8.1 kullanman gerektiğini bilmiyorsan yapacak bir şey yok gibi bir yanıt verdi. Şu anda windows 8.1 indiriyorum fakat 600GB dan fazla dosya mevcut bunlardan sadece oyunları geçtim programlarda zarar görecek diye korkuyorum. Herkes windows 8.1 kurmayın uyumluluk sorunu var programlar çalışmıyor diye yazmıştı, bir zamanlar.Şu anda sorunum hala devam ediyor ve sinir bozucu olmaya başladı. SSD kullanmama rağmen harddiskte kuruluymuşcasına yavaş açılması daha doğrusu açılırken 3-4 defa reset atması hoş olmuyor.Sizin de yorumunuzu bekliyorum sizce atmalı mıyım? Atmamalı mıyım?

Uyumluluk sorunları ilk çıktığı zaman olmuş olabilir. Her sistem ilk çıkınca kısa bir süre sorun olması doğal. Ama şimdi böyle bir sorun söz konusu değil. Her şey gayet iyi çalışıyor. Geçtiğin zaman neden dediğimizi anlayacaksın. Geç ve kafan rahat etsin.

Windows 8.1 Windows 7'den çok daha hızlı ve stabil'dir.
Uyumluluk konusunda en ufak bir soru yaşamazsınız, bundan kesinlikle emin olun.

Önemli dosyalarınızı, oyunlarınızı yedekleyin ve sonra Win 8.1'i kurup keyfinize bakın.(y)

Kur derim. Ama önce yedeklerini al. Çünkü harddiski tamamen silip yeniden bölümlendirmen gerekebilir. Kesinlikle 8.1 daha iyi. Uyumsuzluk sorunu ilk çıktığında vardı. Zaten programların çoğu zamanında Windows 8.1 için güncellemesini yaptı. Sen kur eğer sıkıntı çıkarsa TECHNOPAT burada.

@a.k.a joe Bir kuralları gözden geçir istersen. Yoksa @MF affetmez. Technopat Sosyal Kuralları | Technopat Sosyal Al bir gözden geçir sonra gel.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı