Windows 8.1 kurulum sonrası ne yapılması gerekir?

mutecry

Centipat
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar.

• Microsoft'un web sitesinden Windows 8.1 Single Language indirdim ve kurdum.
• Windows Update ile "önemli" güncelleştirmeleri yaptım. Fakat isteğe bağlı denilerek sunulan güncelleştirmeleri yapmalı mıyım yoksa yapmamalı mıyım hiçbir fikrim yok.

Firmware ve driver konusunda sistemim güncel mi değil mi karşılaştırabileceğim bir web sitesi ya da bir görsel var mı bunu da bilmiyorum.

Anlaşılacağı üzere acemi bir format attım, yardıma ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim format sonrası yaptığım şeyler genelde Opera, Winrar, Ekran kartı driver'ları ve Steam. Kesinlikle driver bulucu diğer adıyla otomatik driver yükleyicileri kullanmayın. Gerisini Windows hallediyor.

Benim format sonrası yaptığım şeyler genelde Opera, Winrar, Ekran kartı driver'ları ve Steam. Kesinlikle driver bulucu diğer adıyla otomatik driver yükleyicileri kullanmayın. Gerisini Windows hallediyor.
Bahsettiğin driver bulucu programı deneyimim olduğu için 2. kez asla kullanmam 😄

Demek istediğim örneğin;
'' Ekim 2020 Güncel 8.1 firmware ve driverları '' listesi ve ya görseli var mıdır internette.

Kendi sistemim ile karşılaştırıp eksik olanları bizzat kendim yükleyeceğim.

Windows onları hallediyordur şahsen dediklerimin dışında gidip o tür şeyleri yüklemedim. Oyun için gerekli olanları zaten oyun kurulurken yüklüyor.

Temiz kurulum sonrası Winrar, Directx, Visual C++, Libreoffice, internet tarayıcı, medya oynatıcı ve driverları kuruyorum. Sonrasında antivirüs ile mutlu son.

Geri
Yukarı