Windows 8.1 Kurulum Sorunu

Alper Arda Yazar

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Dün 8.1'e geçme kararı aldım. Sitemizdeki Yandex.disk linkinden indirip flasha attım ama keyleri kabul etmedi. Ben de internette Türkçe 8.1 torrent bulamayınca İngilizce olarak indirdim. Kuruluma geçtiğimde kullandığım SSD'ye tıklayarak sil dedim ardından yeni dedim ve hiç bölmeden devam ettim. Ancak kuruluma geçince "Windows installation encoutered an expected error. Verift that the installation sources are accesible, and restart the installation. 0xC0000005 " şeklinde bir hata aldım. Tekrar denedim yine aynısı.

İnternette araştırırken bu hatayı bizim forumdan birisinin de bu hatayı aldığını gördüm. Orada BIOS güncellemesi, Memtest86+ testi önerilmişti. ASUS M5A97 R2.0 anakartımın BIOS'unu dediğiniz üzere güncelledim. Yalnız indirirken işletim sistemi olarak "diğerleri" seçeneğini seçtim, bunun biraz sonraki RAM sorunuyla bir alakası var mı bilmiyorum.

Ardından Memtest86+'ı flasha atıp testi açtım. Ve hatalarla karşılaştım. Ram belleğimi alalı henüz 4 ay bile olmadı. Belleğim Corsair Vengeance 4GB 1600 Mhz tek modül. Belleği çıkarıp taktım ama sonuç aynı yine.

İşte bu da fotoğrafı:

Cz38HKF.jpg

Ne yapmalıyım arkadaşlar ? Acaba BIOS güncellerken "diğerleri" seçeneğini seçmemden kaynaklanıyor olabilir mi ?

Bellekler bozuk gibi. Yine de Load Optimized Defaults deyip Save & Exit yapıp kurmayı dener misin. Bazen elle ayarlanmış frekanslar da bu tür sorunlara neden olabilir. Bir de bellek doğru slota takılı dimi?

Abi anakart kullanım kılavuzunda 1. mavi slot diyor ama benim soğutucu oraya deydiği için takamıyorum. Ben de 2. mavi slota taktım. Ama bence ondan kaynaklı olsa Windows 8 de kuramazdım daha önce.

Dediğini yapacağım abi.

Bir de şu anda işletim sistemi olmadığı için bilgisayarı tuştan kapatıyorum bir sorun olur mu ? Basarken içim gidiyor :(

Edit: Abi Load Optimized Defaults yapıp Memtest'i açtım yine hatalar... Şimdi Win 8.1'i flasha atıyorum.

- - - Güncellendi - - -

Flasha yazdırırken şöyle bir yazı geldi tam olarak anlamadım ne olduğunu.

ZVZN1VB.png

- - - Güncellendi - - -

Recep Abi çok teşekkür ederim. Hallettim. Sanırım Load Optimized Defaults yapmak işe yaradı.

Abi Asus 8.1 için yongaseti sürücüsü ve AI Suite yazılımı çıkartmamış. Windows 8 için olanı yüklesem sorun olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı