Windows 8.1 kurulumunda "Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı" sorunu

BHeRDuSH

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Kingston 240GB SSD var elimde. İçinde Windows 7 yüklüydü ve hata vermeye başlamıştı. Ben de Microsoft'tan Windows 8.1 ISO dosyası indirip Rufus ile UEFI olarak Usb belleğe yazdırdım. Format atma işlemine başladım. Sürücü seçme bölümüne geldiğimde SSD göründü. SSD'yi seçip yükleme işlemine başlamak istediğimde "Hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı. Yükleme medyasının doğru sürücüleri içerdiğinden emin olduktan sonra Tamam'ı tıklatın" uyarısını alıyorum ve SSD kayboluyor. Bilgisayarı kapatıp SSD'yi söküp tekrar taktığımda SSD görünüyor. Tekrar deniyorum ama sonuç aynı. Harici SATA aparatı ile dizüstü bilgisayara bağladığımda SSD'yi depolama aygıtı olarak görüyor. Disk biçimlendirmeden MBR ve GPT olarak biçimlendirdim sonuç gene aynı. Anakart Asus A68HM-K. BIOS ayarlarından her şeyi denedim. SATA - AHCI ve Windows UEFI seçili. Arkadaşlar en acilinden yardımlarınızı bekliyorum.

Anakart Asus A68HM-K (Güncel BIOS)
Kingston SUV400S37/240G SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı