Windows 8.1 Laptopu kapatma ve yeniden başlatma sorunu

burak aksu

Hectopat
Daha fazla  
Sorunum tam olarak şöyle: Normal şekilde bilgisayarı kapat diyorum. Windows kapanıyor ama laptopun sönmesi gereken ışıkları sönmüyor ve fan hala çalışıyor. Yeniden başlat deyince yeniden başlamıyor bilgisayar normal şekilde kapanıyor. Örneğin bir program kurulumunda yeniden başlatması gerekse bilgisayar tamamen kapanıyor ve fan da duruyor. Bunun dışında bilgisayarı uyku moduna alınca da bilgisayar geri açılmıyor. Yani power tuşundan tamamen kapatıp açmam gerekiyor. Sorun biraz karışık gibi ama bilgisi olan birisi varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Not: İşletim sistemi windows 8.1.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesi yapın. Çözülmezse Hızlı başlatmayı aç özelliğini kapatın:

upload_2015-6-28_14-15-5.png

Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir dediğinizde ayarı değiştirebilirsiniz.

Sorunum tam olarak şöyle: Normal şekilde bilgisayarı kapat diyorum. Windows kapanıyor ama laptopun sönmesi gereken ışıkları sönmüyor ve fan hala çalışıyor. Yeniden başlat deyince yeniden başlamıyor bilgisayar normal şekilde kapanıyor. Örneğin bir program kurulumunda yeniden başlatması gerekse bilgisayar tamamen kapanıyor ve fan da duruyor. Bunun dışında bilgisayarı uyku moduna alınca da bilgisayar geri açılmıyor. Yani power tuşundan tamamen kapatıp açmam gerekiyor. Sorun biraz karışık gibi ama bilgisi olan birisi varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Not: İşletim sistemi windows 8.1.

Aynı sorun bende de var konuya tekrar cevap yazmamışsınız acaba sorununuzu nasıl çözdüğünüzü yazar mısınız?

BIOS güncellemesi yapın. Çözülmezse Hızlı başlatmayı aç özelliğini kapatın:

Eki Görüntüle 81838

Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir dediğinizde ayarı değiştirebilirsiniz.

İşe yaramıyor maalesef.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı