Windows 8.1 Lisans Yedekleme

crazy0900

Hectopat
Windows 8.1 lisanslı orijinal Dvd'ye sahibim, 1 kez etkinleştirdim ve 5 hakkım daha olduğunu söylediler, bende hakkımın bitmemesi için lisans yedeklemek istiyorum.

Nasıl yapabilirim yardımınız için teşekkürler.
Windows system 32 içindeki spp klasörünü yedekledim yine format atınca geri yüklemeye çalıştım ama Windows izin vermedi lisans yedeklemeye yardımcı Microsoft toolkit 2.5 ile aldığım yedeği geri yükledim gene olmadı, nasıl yapabilirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Etkinleştirmek için kullandığın Key'i Offline cmd(Yönetici Olarak) açarak gir , alttaki konutu gir , Spp klasörünü geri yükle.
slmgr.vbs /ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX

Dediğini aynen yaptım Cmd'yi yönetici olarak açtım Serial'i girdim yüklendi ama Windows Spp klasörünün değiştirmeye müsade etmedi bunu yapabileceğim bir program falan var mı ?

Değiştirdiğini değiştir,değiştiremediğini es geç ;) sorun değil orada tokkens.dat diye bir dosya var o kopyalansın yeterli.
spp/store/2.0/tokkens.dat sadece bunu bile aynı yere atsan yeter daha sonra aynı yolda Cache klasörü var içindekilerini sil işlem tamam.

Arkadaşlar öncelikle bir konuya açıklık getirelim. Microsoft makalelerinde biraz araştırma yapılsaydı bu konunun açılmasına gerek bile kalmazdı. Sadede gelelim.

Elinizin altında orjinal Retail(Parakende) lisans yada Oem lisans olduğunu varsayarak;

Dilediğiniz kadar lisanslayabilirsiniz.

Öyleki; 5 kere lisanslama olayı sırayla key girerek 5 kere ard arda aktifleştirir. 6ncıyı yapmaz. O zaman 5kere telefonla aktifleştirme devreye girer.
Sonra 5 kere key girerek derken bu kısır döngü böyle devam eder. Tecrübeme dayanarak 1 kere tel. aktfleştirdikten sonra 5 kere key girme olayı direk devreye giriyor bilginize.

Telefonla aktifleştirmeyi nasıl yapabilirim sorusuna gelince, o kadarda bedavacı olmayalım. biraz araştırın...

Umarım faydalı olmuşumdur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı