Windows 8.1 Mağaza ve Uygulamaları Açılmıyor

Daha fazla  
Merhaba,
Windows 8.1 yükledim. Başlangıçta mağazaya giriş yapabiliyorum, uygulama indirip kullanabiliyorum. Güncelleme yaptıktan ve birkaç uygulama yükledikten sonra uygulamalar ve mağaza açılmamaya başlıyor. Ve herhangi bir hata mesajı yok. Forumda birçok öneri gördüm ve gördüklerimin hepsini denedim, fakat değişen bir şey olmadı. Windows 8.1 sorunlarından anlayan veya bu sorunu yaşayan bir arkadaşın yardımına ihtiyacım var. Teşekkürler.

Bende sizin söylediğiniz gibi başta hepsi açılıyordu, daha sonra yine diğer uygulamalar açılıyordu ancak mağaza açılmıyordu. Birkaç gün önce güncelleme yaptı bilgisayar. Tekrar açtığımda mağaza açılıyordu. :)

Evet bunu çalıştırdım. Zaten en çok önerilen çözüm bu. Tahmin de edebileceğiniz gibi şunları denedim: Farklı bir yönetici kullanıcısı oluşturma, Güvenlik Duvarı ile ilgili ayar, Kullanıcı Hesabı Denetimi ile ilgili ayar, Ekran Kartı sürücüsü güncelleme, sfc /scannow komutunu uygulama, powershell ile başlayan komutu uygulama ve hatırlayamadığım bir iki komut uygulaması daha. Bu sorunu sistemi yeniden kurmak veya geri yüklemek gibi saçma sapan bir çözüm dışında çözmek istiyorum. Farklı çözüm önerisi olan var mı?

Unutmadan şunu da ekleyeyim. Wsreset.exe şeklinde de bir çözüm vardı ve bunu uyguladığımda resimdeki hatayı alıyorum. Bu hata ile ilgili bir Regedit çözümünde de İzinler ile ilgili ayarları uygula dediğimde Erişim Engellendi hatası alıyorum.

hata-wsreset.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Crackleme yapmıyoruz, sistemimiz crackli değil. Yeri gelmişken, gereksiz uygulama da yüklemiyoruz; programlar ve özellikler ekranında 7 program var ve sadece gerekli programlarımız.

Çözümünü Sonunda Buldum beylerrr.. aynısı bende de oluyordu ve denetim masasından aramalara windows update yazdım güncelleştirmeleri indirip kurdum oldu veya update ayarlarından otomatik güncellemeyi açın ki güncellesin ve olsun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı