Windows 8.1 Mavi Ekran Sorunu

Emre1553

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum mavi ekran. Whea_Uncorrectable_Error diye bir hata alıyorum.
Sistemim:
E2140 1.6Ghz
Sapphire HD 6850 256Bit 1GB
2GB RAM
Maalesef minidump dosyalarını atmayı bilmiyorum. Öğrenmek için de minidump dosyalarını atma hakkındaki konuyu araştırdım fakat bulamadım. O konunun linkini atarsanız minidump dosyalarını atabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

"C:\Windows\Minidump" Buraya gel ve buradaki dosyaları önce masaüstüne kopyala. (Direkt olarak Yandex'e atmaya çalışırsan Windows'un güvenliği buna izin vermeyecektir.) Daha sonra Yandex disk gibi güvenli dosya paylaşım sitelerine bu dosyaları yükle. Sonra bizimle paylaş. Bu kadar basit. :)

Son düzenleme:
Aldığınız ilk hata.
0x00000122
pci.sys
Bu hatanın sebebi, genel olarak güncellenmemiş aygıt sürücüsünden kaynaklanır. Acilen işletim sisteminizi Temiz Yükseltme ile Windows 10'a geçirmelisiniz.

İkinci mavi ekran hatası aynı.
Üçüncü mavi ekran hatası aynı.

Dördüncü mavi ekran hatası
0x00000124
hal.dll
Bu biraz canını sıkabilir. Bu hata genelde işlemci kaynaklı bir sorundur. Size tavsiyem BIOS'unuzu update edin ve fabrika ayarlarına geri döndürün. İşlemci arızalı olabilir. Kendinizi hazırlayın bu duruma.

Aldığınız bütün mavi ekran hataları bu ikisine ait. Acil olarak işletim sisteminizi temiz Windows 10'a geçirin ve kesinlikle ama kesinlikle sürücülerinizi donanım kimlikleri ile yükleyin ve BIOS'unuzu update edip fabrika ayarlarına geri alın.

BIOS'u update etmeyi bilmiyorum. (Çok cahilim o konularda. ) Ama e2140 işlemci Windows 10'u çalıştırır mı ve 2GB RAM var. Bir de bildiğime göre Windows 10'un 1 yıl kullanma izni mi ne varmış. (Umarım arkadaşlarım bana saka yapmamıştır. ) Öyle 1 yıl kullansam olur mu?

Yanlız şu an windows 8.1'i deneme süresini kullanıyorum. Umarım kızmamışsınızdır. Çünkü bir moderatör orjinal Windows niye kullanmıyorsun deyip konuyu kilitlemişti. Siz de yapabilirsiniz diye bunu söylemeye çekiniyorum fakat herkesin 250TL'yi sadece Windows'a veremeyebilir. Bir de anakartım eski olduğu için Windows 10 kodu olmadığımı biliyorum. Konuyu kitlerseniz saygıyla karşılarım.

BIOS'u update etmeyi bilmiyorum. (Çok cahilim o konularda. ) Ama e2140 işlemci Windows 10'u çalıştırır mı ve 2GB RAM var. Bir de bildiğime göre Windows 10'un 1 yıl kullanma izni mi ne varmış. (Umarım arkadaşlarım bana saka yapmamıştır. ) Öyle 1 yıl kullansam olur mu?
Windows 8.1 çalışan bilgisayarda Windows 10 da çalışıyor. Performans konusunda dezavantajı da yok, şimdilik avantajı da. Ama aralık ayında gelecek güncelleme ile bellekteki kullanılmayan dosyalar sabit diske aktarılmak yerine (Sanal Bellek) sıkıştırılıp bellekte saklanabilecek böylece bellek sıkıntısı çeken cihazlarda daha akıcı kullanım söz konusu olacak. Arayüz daha akıcı hale gelecek.

"Windows 10 Free Upgrade for the First Year" yani bir yıl içinde yükseltme bedava. Bunu bir türlü anlayamadı insanlar. Bir yıl içinde geçiş bedava, bir yıl kullanmak değil. Bir yıl sonrasında geçiş için para isteyecekler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı