Çözüldü Windows 8.1 mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 8.1

zKenzo

Decapat
Daha fazla  
Selamlar. Devamlı olarak video izlerken zaman zaman ekran kartı driver çöküyor. Aygıt yöneticisine giriş yapıp ekran kartına geldiğim zaman kendine düzeliyor. Bu durumu Windows 7 de yaşıyordum en sonunda PC kitlendi ve mavi ekran aldım. 062221-15531-01.rar DMP dosyam. Yardımlarınızı bekliyorum.

NVIDIA GeForce GT 710 ekran kartımda bu şekilde en güncel driver kurulu.

@KojiroHyuga04 hocam yardımına ihtiyacım var.🙏

Son düzenleme:
Çözüm
Arızalıysa yapıyor olabilir.

Tertemiz bir ekran kartı arıza olduğunu sanmıyorum ve Windows 10'da herhangi bir sorun olmuyor.
Ekran kartı ile olan sorun VGA kablo ile bağlantıyı yaptığım içinmiş, kasayı HDMI kablo ile bağlantı kurduğumda herhangi bir sorunla karşılaşmadım, kasayı tekrar monitöre takıp açtığım anda aynı hata ile karşılaştım. HD bir monitör almak lazım gibi duruyor.
Tam da tahmin ettiğim gibi. NVIDIA ekran kartı sürücüsü.
466.63 ya da 466.77 sürümü kuruluysa DDU ile bilgisayara kurulu sürücüyü kaldır.

Sonra da bu linkten sürücüyü indir. 466.47 olanı.

Hemen hallediyorum fakat verdiğiniz linkte İngilizce versiyon vermişsiniz Türkçe veriyonunu indiriyorum uygun mudur hocam.

Tamamdır Türkçe versiyon indirip dediğiniz işlemleri yapıp gelişmeleri yazarım.
Tamamdır Türkçe versiyon indirip dediğiniz işlemleri yapıp gelişmeleri yazarım.
Dediklerinizi uyguladım bir iki deneme yapıp video izledim şu anda bir sıkıntı görülmüyor sanırım işe yaradı fakat şöyle bir durum var bu her zaman olan bir şey değildi zaten atıyorum 2 3 saate bir olan bir şeydi o yüzden biraz beklemek istiyorum tam anlamıyla çözüme ulaştığı zaman geçince konuyu çözüldü olarak işaretlerim teşekkür ediyorum yardımlarınız için ilgilendiğiniz için.
Yapılacak işlemler aynı ki.
Sadece dil farkı.
Ayrıca DCH sertifikalı sürücü verdim, en iyi sürücüyü.

Ama Türkçe yükleyeceğim derseniz WHQL sertifikalı sürücü. Orijinaldir.

Şunu da belirtmek isterim DCH WHQL iki farklı sertifikalı sürücü olduğunu açıkçası bilmiyordum, sadece dediğiniz gibi dil farkından dolayı Türkçe kullanmak isteğim için bunu tercih ettim yoksa bilginize güveniyorum yanlış anlaşılma olmasın hocam.:)

Son düzenleme:
Hocam ilk attığım sürücüde de WHQL sertifikası vardı. O da orijinal olduğunu belli eder. Ama DCH sertifikalı sürücüler WHQL ssrtifikalı sürücülere göre daha iyiler.

Bunu anladım teşekkür ederim bilgiler için dediğinizi yapmadım gibi oldu biraz da o yüzden öyle bir açıklama yapmak istedim sadece.

O zaman 471.11 sürümünü deneyelim.
Şimdi baktım da siteden 466.63 sürümünü kaldırdılar.
Aynı şekilde DDU ile, şu an kurulu sürücüyü kaldıracağız.
Sonra da verdiğim linkten 471.11 sürümünü yani sizin kartınız gibi Kepler mimarisindeki kartlar için çıkan son sürücüyü kuracağız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı