Windows 8.1 Mavi ve Kırmızı Ekran

53potter

Hectopat
Evet arkadaşlar. Windows 8.1 bu aralar hep mavi ekran hatası veriyor. Oyunlarda iken kırmızı ekran oluyor. Windows 7'de de mavi ekran alıyordum bilgisayarımda işlmeci ve harddisk hariç her şeyi değiştirdim (yeni aldım). Üstüne de windows 8.1 yükledim ve mavi ekran yine peşimi bırakmıyor. Artık bilgisayarı duvardan duvara vurasım geliyor. Neyse uzatmadan sorunuma yardımcı olur musunuz?

Birde windows 8.1 ile 8.1 pro arasında ne fark vardır?

Sistem özelliklerim:

• intel core i3 2120 3.3 ghz
  • asus radeon hd 7850 1gb 256 bit
  • 500 gb harddisk
  • 8gb ram
  • gigabyte h61m-s2pv

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyundan bahsetmişsin orjinal değilse sorun oluşturuyor olabilir. Torrent falan kullanıyorsan virüs girmiş olabilir.(Torrent kullanmasanda girebilir aslında.)

Oyun ve Windows kırmızı ekran demişsin, benim aklıma direk olarak ısı değerleri geliyor. Bize ısı değerlerini gösterin yada sisteminiz içindeki soğutucuları çalışıyor mu diye kontrol edin.

Aynı hataları ben de alıyorum arkadaşlar. Dün üç kere peş peşe mavi ekran aldım. bugün de oyunda iken kırmızı ekran aldım. Bu minidump dosyalarını nasıl yollayabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Simdiden teşekkürler.

C/Windows/Minidump/

Bu klasör içindeki dosyayı masaüstüne kopyalayın ve bir yere yükleyin. Yandex Disk olabilir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı