Windows 8.1 mi 7 mi?

Konularda dolaşırken gördüm herkes win7 yerine win8.1 öneriyor. Hatta Windows 10'a geçmeyip ısrarla 8.1 kullananlar var.
Ben 4GB ve daha az ram için Win10 kullanmıyorum gerçekten kasıyor hissediliyor. Ramların 4 GB'ı sadece Windows 10'a gidiyor gibi geliyor.
Bu tarz sistemlerde 32 bit Windows7 lite kullanıyorum çok memnunum. Windows 8.1 tavsiye nedeni görsel mi yoksa gerçekten performansı var mı bu kadar? Ben neredeyse hiç 8 kullanmadım. Windows 10 çıkana kadar 7 sonrasında ise 10. Windows 8 hep yarım ve arada kalmış bir işletim sistemi gibi kafamda.
Gerçekten performansı var 7 ile aşağı yukarı aynı sadece Başlat'a alışamayabilirsiniz. Boşta 8 GB RAM'den 3.5 GB yiyen Windows 10'dan iyidir. Bu arada konuyu hortlatmak yerine yeni konu açıp yazabilirdiniz.

Biliyorsunuz ki artık Windows7'nin desteği kesildi. Bir yerden okuduğuma göre Windows 8.1 daha az RAM kullanıyormuş doğru mu? Windows 8.1'e geçsem sistem sorun yaratır mı? Sistem:
Windows 7 Ultimate sp1.
Intel Pentium Dual CPU E2200 2.20 GHz X86.
2 GB RAM.
NVIDIA 256 MB ekran kartı.
Windows 8.1.

Gerçekten performansı var 7 ile aşağı yukarı aynı sadece Başlat'a alışamayabilirsiniz. Boşta 8 GB RAM'den 3.5 GB yiyen Windows 10'dan iyidir. Bu arada konuyu hortlatmak yerine yeni konu açıp yazabilirdiniz.
Hocam aslında aynı konu olduğu için yeni konu açmamak daha doğru geldi bana.

Windows 7 yi tek kullanma amacım hızlı bir sistem olması. Güvenlik ve güncelleme kısmı önemli hiç önemli değil benim açımdan bu işletim sistemini kullanacağım sistemlerde. Ama 8.1 hem güncel hem de Windows 7 de alabileceğim hızı veriyorsa neden olmasın.

Son düzenleme:
Biliyorsunuz ki artık Windows7'nin desteği kesildi. Bir yerden okuduğuma göre Windows 8.1 daha az RAM kullanıyormuş doğru mu? Windows 8.1'e geçsem sistem sorun yaratır mı? Sistem:
Windows 7 Ultimate sp1.
2 GB RAM.

Pek kaldırmaz gibi gözüküyor bende 4 GB'lık kasa vardı ekran kartı ve işlemcisini bilmiyorum Windows 7 zor kaldırıyordu. CS 1.6 10 FPS falandı.

Windows 8.1 hocam, grafik efektlerini kapatabilirsiniz ekran kartı düşükse.
Çok ahım şahım grafik efektleri yok zaten Windows 10 ile eşdeğer, yani kapatırsanız Bu bilgisayar'ı açmak dışında etkisi %1 bile değil.
Hocam aslında aynı konu olduğu için yeni konu açmamak daha doğru geldi bana.

Windows 7 yi tek kullanma amacım hızlı bir sistem olması. Güvenlik ve güncelleme kısmı önemli hiç önemli değil benim açımdan bu işletim sistemini kullanacağım sistemlerde. Ama 8.1 hem güncel hem de Windows 7 de alabileceğim hızı veriyorsa neden olmasın.
Daha önce hem 7 hem de 8.1 kullanmış biri olarak söylüyorum bunu, Windows 10'u sadece sisteminizde SSD varsa kurun.

Windows 7 Ultimate sp1.
2 GB RAM.

SSD var ise kesinlikle Windows 10'u öneririm.
HDD var ise daha düşük gereksinimli olduğu için 8.1 öneririm çünkü HDD'li sistemlerde en hızlı 8.1 performans verir disk kullanımı daha düşük olduğu için 8.1kullan HDD ise.
HDD varken sakın kurma Windows 10'u HDD'yi öldürüyor çünkü ben kurdum fakat yavaşlıktan ne oyun oynayabildim ne işlem yapabildim. Windows 8.1'in metro başlangıç ekranını sevmeyebilirsin ben en çok 7'yi beğeniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı