Windows 8.1 Öğrenci Sürümü İle UEFI kurulumu nasıl yaparım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Onur Can1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bazı konulara baktım orada Win 8.1 64 bit iso ile UEFİ kurulum yapma anlatılıyor ama aklıma bir şey takıldı. Ben şimdi internetten Win 8.1 Pro 64bit Öğrenci Sürümünü alırsam ne yapmam gerekir?
Daha doğrusu bana cd mi verilecek yoksa Windows etkinleştirme kodu mu verilecek ve ben bunu nasıl iso haline getirip UEFİ yapabilirim? Eğer etkinleştirme kodu veriliyorsa ana konudan iso dosyasını indirip UEFİ yaparken o kodu mu girmem lazım hiçbir fikrim yok .
Bu arada öğrenci sürümü aldığımızda normalden bir kaybımız bir eksiğimiz oluyor mu? Çünkü Normal sürüm 500 TL civarında öğrenci sürümü ise 130 TL civarı satılmakta .

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana etkinleştirme kodu verecek. Aynı zamanda indirme programı ile iso dosyasını indireceksin.

Öğrenci olduğun teyit edildiğinde gelen maildeki link üzerinden yazılım listesi sunulacak. Buradan Windows 8.1'i seçeceksin. Lisans anahtarını aldıktan sonra aynı sayfa üzerinden iso dosyasını indireceksin. Direk iso olarak iniyor.
UEFI rehberinde ne anlatılıyorsa aynılarını uygula ve kurulumu yap. Normal Windows 8.1'den eksiği; bazı Microsoft uygulamalarının eksik olması.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Asım Demir Aslında bu bir eksi değil artıdır bana göre. Haberler uygulamasını bu güne kadar hiç açamamış bulunmaktayım, bilgisayarımda bulunmasının bir anlamı yok. Eksik olan uygulamalar mağazadan indirilebilmektedir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı