Windows 8.1 oyun FPS yüksek olur mu?

Başlıkta da gördüğünüz gibi oyun performansı yüksek olur mu onu merak ettim.

Acer Aspire 5749Z.
2 GB RAM DDR3.
Intel Pentium B960 2.nesil 2.20 GHz 2 çekirdek.
Toshiba 320 GB HDD hafıza.
İşlemci hızı: 1666 MHz.
BIOS sürümü: İnsyde v1.08.

İşletim sistemim Windows 10 ama yanına 8.1 kuracağım Minecraft mod paketi ile oynuyorum. En yüksek 159 FPS alıyorum.
Windows 8.1'de böyle iyi oynayabilir miyim ders amaçlı kullanıyorum çoğunlukla ama arada oynuyorum zaten 10.yılını dolduruyor bunu da söylemiş olayım yorumlarınızı bekliyorum.
Mod paketi 89 modlu söyleyim de.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'n yok bu yüzden Windows 8.1 kullan. HDD'ye Windows 10 kurarsan bırak oyunu masaüstünde bile drop yersin. Zamanında HDD ve 2 GB RAM'le Windows 10 kullanmıştım berbat bir deneyimdi. SSD alınca rahatlamıştı sistem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyundan bahsettiğinize bağlı. Örneğin Minecraft'tan 159 FPS alırsınız ancak GTA 4'ten 30-40 FPS alırsınız. Belki daha az.

Başlıkta da gördüğünüz gibi oyun performansı yüksek olur mu onu merak ettim.

Acer Aspire 5749Z
2 GB RAM DDR3
Intel Pentium B960 2.nesil 2.20 GHz 2 çekirdek
Toshiba 320 GB HDD hafıza.
İşlemci hızı: 1666 MHz.
BIOS sürümü: İnsyde v1.08

İşletim sistemim Windows 10 ama yanına 8.1 kuracağım Minecraft mod paketi ile oynuyorum. En yüksek 159 FPS alıyorum.
Windows 8.1'de böyle iyi oynayabilir miyim ders amaçlı kullanıyorum çoğunlukla ama arada oynuyorum zaten 10.yılını dolduruyor bunu da söylemiş olayım yorumlarınızı bekliyorum.
Mod paketi 89 modlu söyleyim de
Dostum sistemi güncellemediğin sürece yazılım ile yapacağın FPS artımı az olacaktır. Windows 8.1 e geçip, ekran kartını overclocklamayı dene.

Son düzenleme:
Bunu söylemeniz biraz garip ben HDD kullanıyorum ve gayette iyi kullanılıyor.
HDD olmaması çok önemli ama masaüstü kullanımı için. Windows 10'u 6 ay falan HDD'de kullandım SSD olmasına rağmen. Geçiş yapamıyordum çünkü o sıralar hem meşguldüm hem de programlarım silinmemeliydi. Artık SSD ile kullanıyorum ve çok memnunum. HDD kullanırsan Windows 10 ile masaüstü çok kasar, açılışta 2 dakikaya kadar beklersin. Benim de tavsiyem 8.1'e geçmen.

HDD olmaması çok önemli ama masaüstü kullanımı için. Windows 10'u 6 ay falan HDD'de kullandım SSD olmasına rağmen. Geçiş yapamıyordum çünkü o sıralar hem meşguldüm hem de programlarım silinmemeliydi. Artık SSD ile kullanıyorum ve çok memnunum. HDD kullanırsan Windows 10 ile masaüstü çok kasar, açılışta 2 dakikaya kadar beklersin. Benim de tavsiyem 8.1'e geçmen.
Maximum 1 dakikada açılıyor ve masaüstü kasması yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı