Windows 8.1 oyun performansını arttırır mı?

IMuhammet58

Centipat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Forumda gezerken birinin Windows 10'dan Windows 8.1 gecmesiyle FPS değerinin 30 arttığını gördüm. Bu gerçekten öyle mi? Sistemim kötü olduğu için geçmeyi planlıyordum Windows 8.1'e

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes bir şeyler yazmış çizmiş Windows 10 sıfırdan kod yazıldı tertemiz en sorunsuz Windows ama 8.1 Windows 7'nin üzerine yazıldı ve birkaç zaman sonra problemler çıkıyor kaldı ki Windows kendisi zaten desteği kesecek.

Sistemine bağlı. HDD varsa, Windows 8.1 geçersen sistem rahatlar mesela. SSD kullanıyorsan Windows 10 kalmanı öneririm. 30 FPS artması bana abartı geldi. Hangi oyun olduğuna bağlı.

Forumda gezerken birinin Windows 10'dan Windows 8.1 gecmesiyle FPS değerinin 30 arttığını gördüm. Bu gerçekten öyle mi? Sistemim kötü olduğu için geçmeyi planlıyordum Windows 8.1'e
Bunu sormana bile gerek yok, hatta baktın 8.1 de de performans alamadın direkt 7 ye geç, Windows 10 fanboylarını dinleme.

“FPS değerinin 30 artması” bilgisayardan bilgisayara değişir ama “kesinlikle” Windows 10’dan daha hızlı, stabil ve oyun performansı daha iyidir. Çok yeni ve ağır oyunları bu karşılaştırmaya dahil etmiyorum.

Geri
Yukarı