Windows 8.1 Oyunlarda Performans Sorunu

frogger31

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 hafta önce Windows 7'den Windows 8.1'e geçiş yaptım fakat o günden bu yana oyunlarımda gözle görülür performans sorunları yaşıyorum. Windows 8.1 daha stabil bir işletim sistemi diye geçtim ama Windows 7'yi arar oldum. Bu performans sorununu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Sistem özellikleriniz nedir?
  • Ekran kartı sürücü sürümü nedir? Diğer tüm sürücüler güncel mi?
  • Oynadığınız oyunlar nedir?
  • BIOS güncel mi?
  • Tüm Windows güncelleştirmeleri yapılı mı?
  • Windows orjinal mi?
  • Oyunlar orjinal mi?

Sistem özelliklerim;
  • i3 3220 3.3 GHz 4CPUs
  • Asus R9 270x 2GB 256Bit
  • 4x4GB DDR3 1333MHZ Ram
  • Asus P8 H61-M LX R2.0 Series Anakart
  • Xigmatek Tauro Serisi 80Plus 600W Güç kaynağı
Oynadığım oyunlar(orjinal);
  • CS:GO, BF4, Dota 2
BIOS Güncel.
Windows orjinal değil fakat Windows güncel.
Ekran kartı sürücüm 15.4 Beta.

Diğer tüm sürücüler güncel mi? DDU ile sürücüyü kaldırın ve Omega sürücüyü deneyin bir de. Oyunların updateleri yapılı mı? Windows 7'de kasmıyormuş ama biz yine de sıcaklıkları kontrol edelim. İmzamdan Aida64'ü indirin ve kontrol edin. Oyundayken görev yöneticisinden CPU, HDD ve RAM kullanımına da bakın. Redist 2005, 2008, 2010, 2012, 2013, 2015'i kurun. Kuruluysa repair çekin.

Aygıt yöneticisinden tüm sürücüleri güncellemeyi denedim fakat hepsi güncel dedi. Bir de DriverEasy programı ile deneyeceğim.

Ekran Alıntısı.PNG

39 dosya nerde bulundu? Driver programlarını tavsiye etmiyoruz diyorum. Eski veya yanlış sürücü buluyorlar. Üstte verdiğim linkten indirin. Ayrıca diğer sorularıma da cevap verin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı