Windows 8.1 parlaklık ayarı

livedeath66

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, laptopum da Windows 8.1 yüklü. Bugün Minecraft oyununu açmıştım. Geri çıktım sonra tekrar girmeye çalışınca açmadı ve kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı hatası verdikten sonra, parlaklık artıp azalıyor. Ayarlarla alakalı olduğunu da pek sanmıyorum. Nasıl düzeltebilirim ?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım ama şu an mavi ekran hatası almıyorum parlaklık sorunu var ama şarja takınca bu sorun düzeliyor sizce sorun ne olabilir BIOS güncellersem bu sorunda çözülürmü

Anladım ama şu an mavi ekran hatası almıyorum parlaklık sorunu var ama şarja takınca bu sorun düzeliyor sizce sorun ne olabilir BIOS güncellersem bu sorunda çözülürmü
Şarja taktıktan sonra parlaklık artıp, çıkardıktan sonra azalıyorsa bilgisayar kendini tasarruf moduna alıyor olabilir. Laptoplarda güç tasarruf modu, performans modu falan olabiliyor. Tasarruf modunda işlemci hızı, ekran parlaklığı falan azaltılıyor. Oyunlarda performans düşüklüğü yaşanıyor. Yani en azından kardeşimin laptopu öyle. Modeli ise HP 620. Sizinki de dediğim gibi olabilir. Yada dediğimle alakası bile olmayabilir. Yanlışım varsa düzeltin lütfen. :)

Şarja taktıktan sonra parlaklık artıp, çıkardıktan sonra azalıyorsa bilgisayar kendini tasarruf moduna alıyor olabilir. Laptoplarda güç tasarruf modu, performans modu falan olabiliyor. Tasarruf modunda işlemci hızı, ekran parlaklığı falan azaltılıyor. Oyunlarda performans düşüklüğü yaşanıyor. Yani en azından kardeşimin laptopu öyle. Modeli ise HP 620. Sizinki de dediğim gibi olabilir. Yada dediğimle alakası bile olmayabilir. Yanlışım varsa düzeltin lütfen. :)
Hayır benim sorunum tam olarak bu değil. Sarj'a takmadığım zaman parlaklık artıp azalıyor sebepsiz yere. Ayarlardan ayarlarını yapmama rağmen belki birşeyleri gözden kaçırmış olabilirim. Yorumunuz için teşekkürler :) Bu arada laptop'um Monster Abra A5 v1.1.2.

1. Ekran Kartı Driveri ve bazı laptoplarda da ekstradan intel in Intel HD Graphics ekran kartı olabiliyor bunların ikisinin doğru yüklendiğinden emin ol gerekirse kaldırıp tekrar yükle..
  2. Eğer olmazsa batarya ile ilgili sorunda olabilir güç giriş/çıkışların sıkıntı olabilr buda pc nin sürekli olarak güç planını değiştiriyor olabilir..
Kontrol ettikten sonra tekrar cevap atarsan yardımcı olmaya devam ederiz..

iyi günler..

Emrah T.

Son düzenleme:
  1. Ekran Kartı Driveri ve bazı laptoplarda da ekstradan intel in Intel HD Graphics ekran kartı olabiliyor bunların ikisinin doğru yüklendiğinden emin ol gerekirse kaldırıp tekrar yükle..
  2. Eğer olmazsa batarya ile ilgili sorunda olabilir güç giriş/çıkışların sıkıntı olabilr buda pc nin sürekli olarak güç planını değiştiriyor olabilir..
Kontrol ettikten sonra tekrar cevap atarsan yardımcı olmaya devam ederiz..

iyi günler..

Emrah T.
Evet, entegre olarak intel ekran kartı var ve Nvidia ekran kartı var. İkisininde driver lerini silip sitelerinden kurdum. Fakat bir şey farkettim sanırım. Şarj %50 nin altına inince bu sorun ortaya çıkıyor. Şu an şarjz da değil ve bu sorun yok. Ayarlarla ilgili olduğunu düşünmeye başladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı