Windows 8.1 PC TV'ye nasıl kablosuz bağlanır?

LaviniaANKA

Femtopat
Daha fazla  
Windows 8.1 kullanıyorum, kablosuz bir şekilde laptopumu TV'ye kablosuz nasıl bağlayabilirim? Daha önce bu sitede benzer bir soru sorulmuş, orada belirtildiği üzere DxDiag yükledim. Anladığım kadarı ile bilgisayarım yansıtmaya izin veriyor. TV modelim: LG 42 la 620 s-za. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim, kardeşime söz verdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Win+C ile yan menüyü açıp Cihazlar bölümüne gidin. Yansıt seçeneğine tıklayın ve "Ekran ekle" yazısına tıklayın. Çıkan Ayarlar sayfasında "Cihaz ekle" butonu ile TV'nizi bağladıktan sonra Yansıt bölümünde TV'nizi göreceksiniz.

TV'nizin yansıtma ayarlarının yakın cihazlar tarafından bulunabilir olarak ayarlandığından emin olmayı unutmayın.

Miracast varsa yansıtabilirsin. Intel widi yazıyorsa büyük ihtimal bağlanmayacaktır.

Miracast var.

TV nizde ekran paylaşımı özelliği var mı?

Bildiğim kadarı ile var zaten öncesinden telefonumdan YouTube açıp TV'ye yansıtabiliyordum ama bu aralar TV'yi tanımıyor telefonum TV kodu ile bağlanabiliyorum.

Win+C ile yan menüyü açıp cihazlar bölümüne gidin. Yansıt seçeneğine tıklayın ve "ekran ekle" yazısına tıklayın. Çıkan ayarlar sayfasında "cihaz ekle" butonu ile TV'nizi bağladıktan sonra yansıt bölümünde TV'nizi göreceksiniz.

TV'nizin yansıtma ayarlarının yakın cihazlar tarafından bulunabilir olarak ayarlandığından emin olmayı unutmayın.

O ayarı nasıl yapacağım acaba ilk başta bende sizin söylediğinize benzer bir şey yaptım hatta televizyonda kod çıktı onu da bilgisayara girdim ama sonradan bağlantıyı kesti bir daha da aynı yöntemle bağlanamadım TV'yi görüyor ama herhangi bir şekilde bağlıyamıyorum.

@Kerim6789 @Ellie Williams @Jennifer

Son düzenleme:
Miracast var.

Bildiğim kadarı ile var zaten öncesinden telefonumdan YouTube açıp TV'ye yansıtabiliyordum ama bu aralar TV'yi tanımıyor telefonum TV kodu ile bağlanabiliyorum.

O ayarı nasıl yapacağım acaba ilk başta bende sizin söylediğinize benzer bir şey yaptım hatta televizyonda kod çıktı onu da bilgisayara girdim ama sonradan bağlantıyı kesti bir daha da aynı yöntemle bağlanamadım TV'yi görüyor ama herhangi bir şekilde bağlıyamıyorum.

@Kerim6789 @Ellie Williams @Jennifer
TV'yi sıfırlamayı deneyin, yazılımsal bir şey olabilir belki.

Geri
Yukarı