Windows 8.1 ping sorunu

fbdemir06

Hectopat
Arkadaşlar evde 3 pc var. Tek sorun benim Windows 8.1'imde. Yeni format attım, virüs programım var güncel lisanslı ama pc'imde online oyun oynayamıorum. Sürekli ping var. Bilgisi olan yardımcı olabilecek var mı ? Bu arada öteki arkadaşlarımın sistemi de Windows 8.1 di. Pingler gayet normal, tek sıkıntı bende.

Son düzenleyen: Moderatör:
https://www.technopat.net/forum/aygit-suruculeri/13029-technopat-driver-guncelleme-hizmeti.html ağ ile ilgili driverların dahil tüm önemli driver güncelleştirmelerini yapın.

Kablosuz olarak bağlandığın için verimsiz bir bağlantı sağlanabilir. Kablo ile direkt bağlanmayı deneyin.

Aktif çalışan güvenlik yazılımlarını kapatıp ping durumunu denetleyin.

Ağ bağlantılarını kullanan gereksiz hizmet ve uygulamaları msconfig den kapatın.

https://www.technopat.net/forum/guv...epair-ile-internet-baglanti-ayar-onarimi.html bu yazılımı mutlaka deneyin.

Gerekirse internet sağlayıcınızla iletişime geçip, sorunun incelenmesini talep edin. Alt yapı yetersizliğinden kaynaklanabilen bir verimsizlik varsa internet hızını biraz düşüttürüp daha verimli bağlantı olmasını sağlattırın.

Merhabalar yazım kuralları olduğunu bilmiyordum. Özür dilerim.
Öncelikle dediğinizi uyguladım, driver' ları tek tek yükledim güncellenmiş halde ve İnternet'i Repair Eden programı işaretleyip GO! yaptım ve olay değişmedi buyrun ping durum.
Ayrıca TTNET ile alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum evde 3 PC'de sadece bende bu sorun.

(İnternet Explorer'da ping 19 çıkıyor ama Choreme'da 500 ve üzeri oyunumdaki ping 300 üzeri yani Choreme doğru mantıken)

Chrome tarayıcısının bağlantı ayarlarında sorun var. Ping ile ilgili herhangi bir sorun gözükmemekte. Bahsettiğim servis ile driver güncelleştirmesi yapın. Diğer bahsettiğim ağ proteküllerini kullanan yazılımları devre dışı bırakın.

Dediklerinizi harfiyen uyguladım hepsini güncellediği halde update yazıyor:

Hepsi devre dışı. Yanımdaki arkadaşımın ping değerlerine baktığımda 19 olduğunu görüyorum. Benim ping'im hala 500+

- - - Güncellendi - - -

Hocam çok teşekkür ederim bu saate kadar ilgilendiğin için son durum ellerine sağlık.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı