Çözüldü Windows 8.1 Pro ekran çözünürlüğü 1024x768 değişmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

foodlover

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Ben dizüstü bilgisayarıma Windows 8.1 Pro indirdim. Ama ekran üstten basık gibi duruyor. Ekran çözünürlüğü değiştirmem gerekiyormuş. Ben de değiştirmek için ayarlara girdim. Çözünürlük 1024x768'de sabit. Hiçbir şekilde değişmiyor. Ekran 33 inç. Bununla ilgili açılmış konulara baktım aygıt yöneicisinden sürücü güncellemesi denedimama son sürüm dedi. Başka birisi de bu bilgileri vermemi ve bana o sürücünün son sürümü vb bir şey vereceklerini söylediler. Buraya bırakıyorum:

PCI\VEN_1002&DEV_9480&SUBSYS_3628103C&REV_00
PCI\VEN_1002&DEV_9480&SUBSYS_3628103C
PCI\VEN_1002&DEV_9480&CC_030000
PCI\VEN_1002&DEV_9480&CC_0300

Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Bıraktığınız donanım kimliklerini Web'de aradığım zaman ATI Mobility Radeon HD 4650 ekran kartıyla ilgili sonuçlarla karşılaştım.

Bıraktığım sayfadan Windows 8 için olan sisteminize göre uygun 32-Bit veya 64-Bit Catalyst Software Suite yazan kısımdaki sürücüyü indirin. Windows 8.1 sürücüsü yayınlanmamış, ancak genellikle Windows 8 sürücüleri Windows 8.1'de de çalışır.

Ardından indirdiğiniz sürücü kurulum dosyasını çalıştırıp kurulumu yapın. Takıldığınız bir kısım olursa sorabilirsiniz.
Yani format atarken veya Windows yüklerken düzelmesi lazım senin ekran kartın veya ekran kartının kablosunda sorun var.

Hiçbir fikrim yok.

Görev Yöneticisi'ni açıp, performans kısmına tıklar mısın? Oranın fotoğrafını atar mısın? Görev Yöneticisi'ni CTRL + Shift +ESC tuşlarına aynı anda basarak açabilirsin.

Format öncesi aynı sorun yaşanmıyorsa dediğiniz şey ile alakası yok. Kablo görüntüyü sadece bozar. Yamuk oranlamaz.

Çok saçma olacak ama ekran görüntüsü nasıl alınıyor? Hiçbir alakam yok da.

Hiçbir fikrim yok.

Çok saçma olacak ama ekran görüntüsü nasıl alınıyor? Hiçbir alakam yok da.

Windows + Shift + s ile alabilirsiniz

Görev Yöneticisi'ni açıp, performans kısmına tıklar mısın? Oranın fotoğrafını atar mısın? Görev Yöneticisi'ni CTRL + Shift +ESC tuşlarına aynı anda basarak açabilirsin.

Format öncesi aynı sorun yaşanmıyorsa dediğiniz şey ile alakası yok. Kablo görüntüyü sadece bozar. Yamuk oranlamaz.

Ekran kartı ile pek alakam yok benim ben sadece ekran kartında performansa ve güce bakarım onun dışında birşeyine bakmam

Yapabildim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    74,8 KB · Görüntüleme: 8
Bıraktığınız donanım kimliklerini Web'de aradığım zaman ATI Mobility Radeon HD 4650 ekran kartıyla ilgili sonuçlarla karşılaştım.

Bıraktığım sayfadan Windows 8 için olan sisteminize göre uygun 32-Bit veya 64-Bit Catalyst Software Suite yazan kısımdaki sürücüyü indirin. Windows 8.1 sürücüsü yayınlanmamış, ancak genellikle Windows 8 sürücüleri Windows 8.1'de de çalışır.

Ardından indirdiğiniz sürücü kurulum dosyasını çalıştırıp kurulumu yapın. Takıldığınız bir kısım olursa sorabilirsiniz.

Çözüm
Hocam bu işlemciyi bence değiştirin çünkü bu işlemci ölmüş.

Bilgisayar diz üstü olduğu için yapamıyorum. Tamiri v yerlerd de yaptırmam çünkü birkaç hafta kullanacağım sadece.

Bıraktığınız donanım kimliklerini Web'de aradığım zaman atı Mobility Radeon HD 4650 ekran kartıyla ilgili sonuçlarla karşılaştım.

Bıraktığım sayfadan Windows 8 için olan sisteminize göre uygun 32 Bit veya 64-bit Catalyst software Suite yazan kısımdaki sürücüyü indirin. Windows 8.1 sürücüsü yayınlanmamış, ancak genellikle Windows 8 sürücüleri Windows 8.1'de de çalışır.

Teşekkür ederim. Ama PC üzerindeki etiketteki Ati Radeon yazıyor. Bir sorun olmaz değil mi?

Teşekkür ederim. Ama PC üzerindeki etikette ATI Radeon yazıyor. Bir sorun olmaz değil mi?
ATI, AMD tarafından satın alındı geçmiş yıllarda. Eski AMD ekran kartlarının bulunduğu bilgisayarlarda ATI yazması normaldir.

Bıraktığınız donanım kimliklerini Web'de aradığım zaman atı Mobility Radeon HD 4650 ekran kartıyla ilgili sonuçlarla karşılaştım.

Bıraktığım sayfadan Windows 8 için olan sisteminize göre uygun 32 Bit veya 64-bit Catalyst software Suite yazan kısımdaki sürücüyü indirin. Windows 8.1 sürücüsü yayınlanmamış, ancak genellikle Windows 8 sürücüleri Windows 8.1'de de çalışır.

Teşekkür ederim işe yardı çok olun!

Atı, AMD tarafından satın alındı geçmiş yıllarda. Eski AMD ekran kartlarının bulunduğu bilgisayarlarda atı yazması normaldir.

Atı, AMD tarafından satın alındı geçmiş yıllarda. Eski AMD ekran kartlarının bulunduğu bilgisayarlarda atı yazması normaldir.

Tek bir sorum olacak. Sizce bilgisayarım 8.1 Pro 64 Bit kaldırıyorsa Windows 10 64 Bit de kaldırır mı? Tekrardan çok çok ama çok teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı