Çözüldü Windows 8.1 Pro Kurulumunda Mavi Ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ozgur1

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, buradaki bağlantıdan indirdiğim Windows 8.1'i kurarken, kurulum %96'da takılıyor ve mavi ekran(NTFS FİLE SYSTEM) veriyor.

Ben de sorunun sabit diskte olabileceğini düşünüp başka bir diskte kurulum yaptım bunda da aynı yerde takılıp mavi ekran verdi ki bu diskin sağlam olduğuna eminim çünkü sorunsuz şekilde kullanıyorum. Geriye üç seçenek kalıyor.

Flash bellek ya da ISO dosyası bozuk veya ISO'yu flash belleğe yazarken sorun var. ISO dosyasını flash belleğe Rufus programı ile yazdım. Şimdi ben hangisinde sorun olduğunu nasıl anlarım.

Yardım ederseniz sevinirim. Aynı ISO ile daha önce laptopta başarılı bir kurulum yapmıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce çözülebilecek şeyleri çözelim olmaz ise HDD değiştirirsin. Rufus yerine Windows usb installer ile denemen lazım;
Microsoft Store
İso dosyasını borumdan alıp IDM ile indirmeniz gerekir. Bunları yapıp doğru düzgün kurulumu yapın, diskleri silip mümkünse LLF yapın. Sonra kuruluma geçersiniz olma zise HDD ve kabloların yerlerini değiştir ve hdtune ile kurulum yapacağın hdd kontrolü yapın bios güncelleyin, flash bellek yerine dvd ile format atmayı deneyin.

Bios ayarlarından sata modunu AHCI yaparak kurulumu sorunsuz şekilde yaptım. Cevabınız için teşekürler. Tabi her zamanki gibi sürekli mavi ekran hatası alıyorum. Şu bilgisayarı topladım toplayalı bir yüzüm gülmedi. Siz siz olun bilgisayar toplama konusunda tecrübeniz yoksa toplamadan önce bir düşünün.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı