Windows 8.1 Pro lisansı Windows 11 Pro'da etkinleştirme yapmıyor

orhangulasti

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus TUF Gaming B550 Plus Wifi
İşlemci: Ryzen 5 5600
Ram: Corsair Vengeance RGB Pro 8x4 32GB 3600 MHz
Ekran Kartı: MSI Gaming X RX 6600 XT
Kasa: Xigmatek Poseidon EN45044
Psu: Gigabyte P750GM 750W 80+ Gold
Klavye: Logitech G413 Pro Carbon
Fare: Asus TUF Gaming M3
Kulaklık Asus Tuf Gaming H3 Wireless
Meslek
Polis
Merhaba arkadaşlar. Orijinal Windows 8.1 Pro lisansım var. CD ve etiketi ile birlikte OEM key değil. Bilgisayarıma Windows 11 kurdum. Windows 11'de etkinleştirme yapacağım zaman geçerli bir dijital lisansınız bulunmadığı için etkinleştirilemiyor ibaresi ile karşılaşıyorum. Daha önce diğer bilgisayarımda da orijinal 8.1 Pro lisansım vardı. Onu girerek etkinleştirme yapmıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Orijinal Windows 8.1 Pro lisansım var. CD ve etiketi ile birlikte OEM key değil. Bilgisayarıma Windows 11 kurdum. Windows 11'de etkinleştirme yapacağım zaman geçerli bir dijital lisansınız bulunmadığı için etkinleştirilemiyor ibaresi ile karşılaşıyorum. Daha önce diğer bilgisayarımda da orijinal 8.1 Pro lisansım vardı. Onu girerek etkinleştirme yapmıştım.
Windows 11 etkinleştirmek için en az Windows 10 lisansı gerekiyor diye biliyorum.

Ben Windows 8.1 yükleyip lisansı girdim, Microsoft Hesabı ile de oturum açtım. Sonrasında format atmadan yükseltme seçeneği ile Windows 10 yükledim. Windows 11 çıktığında da yine aynı şekilde yükseltme şeklinde Windows 11 kurdum.
Bir ihtimal, yükseltme yapman gerekiyordur belki. Ayrıca Windows 8 den Windows 10 a ücretsiz geçiş bitti diye bir haber okumuştum. Sizdeki lisans daha önce hiç Windows 10 da kullanılmadıysa belki de bu yüzden lisans anahtarını kabul etmemiştir.​

Geri
Yukarı