Windows 8.1 RTM ile Pro Arasındaki Fark Nedir?

apex1961

Kilopat
Daha fazla  
Beyler kafam çok karışık, birçok Windows 8.1 işletim sistemi var ve ben bilgisayarıma format atıcam çünkü arada sırada sıkca %100 Disk kullanımı var diye gittim yeni bir Sabit Disk aldım. Format atıcam, sağlam Windows 8.1 bulamıyorum. Genel olarak tercihim Windows 8.1 Pro 64 Bit.

KMS Prico nedir? Aktivasyon sınırı var mı?
Windows 8.1 RTM nin Windows 8.1 Pro arasındaki fark nedir?
Neden Pro değil de RTM ?
Volume Lisance nedir?
ESD sıkıştırma yöntemi nedir? Sorun teşkil eder mi?
MSDN nedir?
Dart ne işe yarar?
UEFI desteği nedir? Yoksa UEFI Anakartlarda sorun teşkil eder mi?
Dual Boot nedir? Orjinal Windows 8.1 le alakası var mı?
DISM nedir?

Bildiğim uzmanların görüşleri çok önemli benim için @Recep Baltaş ve @Ali Güngör ün görüşleri benim için son derece değerli diğer sosyal yöneticilerinin görüşleri de benim için çok önemli.

Sorunun işletim sisteminden kaynaklandığını düşünüyorum %100 Kullanım konusunun.

Format attığım halde %100 Disk kullanımlarını görüyorum, neden böyle oluyor sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • KMS Pico Nedir?: İllegal Windows etkinleştirme aracıdır, korsana destek vermiyoruz, bu yüzden size yardımcı olamam bu konuda.
  • Windows 8.1 RTM ile Pro arasındaki fark nedir?: RTM final sürüm demektir. Pro sürüm de RTM sürümdür.
  • Volume Lisance nedir?: Bu sürüm kurumsal şirket ve firmalar için hazırlanmıştır. Kurulum esnasında key istemezler.
  • ESD sıkıştırma nedir?: ESD sıkıştırma ile Windows'u sıkıştırabilirsiniz.
  • MSDN nedir?: Microsoft'un geliştiriciler için hazırlamış olduğu bir hizmettir. Buradan indirilen Windows'lar orjinaldir.
  • Dart ne işe yarar?: Dart nedir bilmiyorum. Hiç duymadım.
  • UEFI desteği nedir?: UEFI yeni nesil anakartlarda olan bir özelliktir. Sistemin hızlı açılmasını, kapanmasını, daha güzel bir BIOS görünümü, uykudan hızlı uyanma gibi özellikleri vardır. Anakartta UEFI yoksa bu nimetlerden yararlanamazsınız. Sorun teşkil etmez.
  • Dual boot nedir?: İki işletim sistemini aynı anda kullanabilirsiniz. Açılışta size hangi işletim sistemi ile başlayacağını sorar sistem.
  • DISM nedir?: DISM, komut satırı aracıdır.
%100 disk kullanımının birçok nedeni vardır. %100 disk kullanımı devamlı mı oluyor yoksa sadece açılışta mı oluyor? Önce bunu öğrenmem gerek.

Son düzenleme:
Merhaba.
Ek olarak.
Dart eski ismi ile ERD Commander ürününün güncel halidir.
Boot edilebilir DVD ile bilgisayarınızı açarak çeşitli işlemler yapmanızı sağlayan bir üründür.

@apex1961 Hard diskinizin smart tablosuna ait raporu HD Tune güncel sürüm veya başka yazılımlar ile kontrol edin.
Hatalı smart durumlarından dolayı da HDD %100 kullanım söz konusu olabiliyor.

Geri
Yukarı