Windows 8.1 RTM Yükleme Ayarları

CYP

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba herkese.:)
Lenovo B590 BIOS güncelleme işlemini hallettiğim için geriye bir bu iş kaldı.:)
2 sorum var:
  1. Gizlilik ayarlarını kendime nasıl yapabilirim? Hızlı ayarları kullanmadan mı?
  2. Hesaba giriş yapmadan direkt olarak yerel hesap açabiliyor muyuz?
Teşekkür ederim.(y)
@Murat5038 (Hocam bu sefer kısa sürecek söz.(y):LOL:)

@Murat5038 Hocam, dizüstünde yavaş ineceği için, W8.1 RTM'sini Masaüstü Pc'de hazırlayıp, diğer Pc'de uygulayabilir miyim?(y)
Birde, Kurulumu yaptığımda direkt olarak nasıl yerel hesap açabilirim?:)

Gizlilik ayarlarını kendime nasıl yapabilirim? Hızlı ayarları kullanmadan mı?
Windows kurulumdan bahsediyorsan, hızlı ayar harici seçip yapılandırın.
Hesaba giriş yapmadan direkt olarak yerel hesap açabiliyor muyuz?
Evet açabilirsin sosyalde daha önce soruldu ve cevaplandı.
@Murat5038 Hocam, dizüstünde yavaş ineceği için, W8.1 RTM'sini Masaüstü Pc'de hazırlayıp, diğer Pc'de uygulayabilir miyim?(y)
Evet yapabilirsin. Bootable işleminin nerede yapıldığı sorun teşkil etmez sağlam ve doğru yazılsın yeterli.
Birde, Kurulumu yaptığımda direkt olarak nasıl yerel hesap açabilirim?:)
Yaptıktan sonra denetim masası kullanıcı ayarlarından yeni kullanıcı açarken hangi hesap istiyorsan seçebilirsin.

Murat5038
Hocam konudaki her şeyi uyguladım. USB'ye yazdırdım büyük Pc'de ama, yüklerken kazayla (Cidden elim kaydı) iptal ettirdim. Sonra USB'ye tıkladım ama, önce biçimlendirmemi istedi. Daha sonra tekrara denedim düzgünce yüklendi. Şimdi hazırım.:)
Boot Menü'ye girip yapacağım.(y)

Hocam Windows 8.1 RTM'yi indirdim ama, gene ''D'' diski görünmüyor. Şöyle oldu:
- Disk seçme kısmında her şeyi sildim ve kalan bölüme (465,8 GB) en yüksek değeri verdim.
- 350 mb (Sistem) bölüm oluştu ve, geri kalan (465,4 GB) bölümde ''D'' kısmı yoktu. Bende, ''Yeni'' deyip 172 GB'lik bölüm oluşturdum ve oraya yükledim.
- Her şeyi yaptım (Modemi açtım oto. güncellemeler yüklendi, gizlilik ayarları vb. yapıldı.;)) ama, ''D'' diski yok.
Ne yapmalıyım?(y)
Sistem.png

Murat5038
Tamam hocam.
Disk.png

En yüksek değeri verdim.
disk 2.png

Disk adını seçtim.
Disk 3.png

Bu defa hızlı ''Biçimlendir'' deyip. Diğerlerine dokunmadan ''İleri'' dedim.
Disk 4.png

Mutlu son.:)
(Fotoğrafı atarken ''Şöyle bir Hata Oluştu...'' diye bir hata oluştu.)
@Murat5038
Hocam şimdi ''KIS'' yükleyeceğim geriye bir tek o kaldı. Bakkalın verdiği ''KIS 2014'' 1cihaz/1yıl+ Lisans Hediye idi. Hatta büyük pc'ye kurmuştum.
Şimdi hocam hangi KIS'i yükleyebilirim? 2016'yı kabul eder mi?(y)

Murat5038
Tamam deneyeceğim.:)

Murat5038
Hocam 2015'i kaldırmışlar. O yüzden 2016'yı deniyorum.:)

Kazayla yükleme işlemini iptal ettim ama sıkıntı değil.

Şimdi tekrar yükledim deneme sürümünü ve şuanda yüklüyorum.:) Yüklemeden önce KIS Security Network'ü de kabul ettim.
KIS.png

KIS 2.png

Tamam hocam yükledim, yalnız benim Masaüstü Pc'den farklı duruyor.(n) Birde, 2016 indirdim ama böyle duruyor.
kıs 3.png

(2015 yazıyor)
Şimdi kodu deneyeceğim.
-Güncelleme-
Tamam kodu kabul etti ve de şuanda güncelleme yapıyor.
KIS 4.png

Birde böyle bir şeyi de kabul ettim.:) Yalnız diğer bilgisayarda ''Güvenli Klavye'' vardı.:confused:
KIS 5.png

Son olarak, hocam masaüstü Pc'de eskisini silip, yeni modeli (2016) yükleyebilir miyim?;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Murat5038
Hocam kod girdim ama farklı duruyor. Gerçi geçen konuda bunun önemli olmadığını söylemiştiniz.
Önceki konularıma baksaydın bulabilirdin.
Hocam Allah aşkına, sadece hafta sonları internete girebiliyorum. Malum okul dönemi var.:)
Son 2 sorum;
- Hocam 2016 indirdim ama orada 2015 yazıyor. Bunun bir önemi yok değil mi? Hangisini indirirsek o mu oluyor?
- Masasütü Pc'de de, eskisini kaldırsam ve, 2016 yüklesem olur mu? (y)
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.;)

Hocam 2016 indirdim ama orada 2015 yazıyor. Bunun bir önemi yok değil mi? Hangisini indirirsek o mu oluyor?
Kurduğun sürümün ne olduğunu bilmiyor musun? Kurduysan hata çıkmadıysa daha ne şüpheleniyorsun?
- Masasütü Pc'de de, eskisini kaldırsam ve, 2016 yüklesem olur mu? (y)
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.;)
Lisans limitini aşmadıysan kurarsın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı