Windows 8.1 Silinen Admin Hesabını Kurtarma

legolasmemo

Hectopat
Daha fazla  
Yanlışlıkla admin hesabını kaldırdım ve şu anda elimde misafir hesap kaldı. Ve bununla da hiç bir şey yapamıyorum. Yetkimi de değiştiremiyorum. İşletim sistemi Windows 8.1'dir. Hesabı tekrar nasıl admin yapabilirim acaba? Güvenlik duvarında evet veya hayır seçeneği geldiğinde evet seçeneği yani tiki yok neden ?

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Windows + Q, tuşuna bas ve kullanıcı hesapları yaz. Çıkan sonuca tıkla.

kullanıcı hespaları.png

2. Buradan başka bir hesabı yönet de:

upload_2015-4-16_21-47-46.png

3. Buradan yeni kullanıcı ekle deyin:

upload_2015-4-16_21-48-31.png

4. Bir sonraki adımda Microsoft Hesabı seçeneğini ve sonra da Yerel Hesap seçeneğini seçin. Gerekli alanları dolurup işlemi tamamlayın.

Kullanıcı bilgileri.png

5. Şimdi Windows + Q tuşuna basın ve cmd, yazın. Buradan komut satırını seçın ve aşaığdaki komutu girin:

Kod:
    shutdown /r /o

shutdown cmd.png

6. Bu işlem ile bilgisayarınız Güvenli Moda girtdi. Şimdi tekrar Windows + Q, tuşuna basıp kullanıcı hesapları araması yapın. Bu defa sistemde iki hesap olmalı. Az önce oluşturduğunuz ikinci hesabı seçin.

İkinci hesap.png

7. Buradan Hesap Türünü Değiştir seçeneğine tıklayın

hesap türünü değiştir.png

8. Şimdi hesap türünü Standart yerine Yönetici yapın:

Hesap türü.png

benim bilgisayarım windows 7 bir hata yaptım ve standart kulanıcı açtım sonra yanlışlıkla administratoru sildim ama standart kullanıcıya admin yetkisi yok onun için yöetici yetkisi veremiyorum evet butonum çıkmıyor standart kullanıcı hesabı ile admin hesabı açmak için ne yapa bilirim ya da admin şifresini nasıl öğrene bilirim ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı