Windows 8.1 Single Language Format Atmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ElGaucho

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar
Arkadaşlar benim bir sorum olacak. Bende ASUS marka bir dizüstü bilgisayar var. Windows 8.1 sürümünü de yukarıda başlık da belirttim. Bilgisayarın özelliklerini de resim olarak paylaşacağım. Gelelim soruma :). Ben bu bilgisayara format atmak istiyorum windows orijinal lisanslı olduğu için ve bilgisayarın garantisi hala devam ettiği için format atarsak garanti kapsamı dışına çıkar mı? Ve bir de Bilgisayarım/Özellikler de yer alan Ürün kimliği kodunu kaydedip daha sonra orijinal windows 8.1 single language sürümünü indirip o kodu tekrar girsem yeniden windows orijinal olur mu? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler. :)

özellikler.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atmak en doğal hakkınız. Buradan SL imajı indirip USB belleğ yazın yeterli:

Windows 8.1 için yükleme medyası oluşturma - Windows Yardım

Tamam cevap güzelde soruma tam cevap vermiyor. Biraz daha açıklayıcı olabilirseniz sevinirim. SL imajı usb belleğe yazdıktan sonra ürün kimliğinde yazan kod ile mi lisanslayacağım? Windows ' un orijinal kalması gerekiyor garanti kapsamı dışına çıkmaması için. İlginiz için teşekkürler.

Sizin lisans anahtarınız BIOS'da gömülü halde geliyor. RWportableX64V1.6.7 programıyla OEM lisans kodunuzu görebilirsiniz. İnternette programın adını veya "BIOS gömülü lisans anahtarını öğrenme" başlığı altında arama yaparak programın nasıl çalıştığını görebilirsin. Daha sonra format atarak bu 25 haneli kodu girersin.

Sizin lisans anahtarınız BIOS'da gömülü halde geliyor. RWportableX64V1.6.7 programıyla OEM lisans kodunuzu görebilirsiniz. İnternette programın adını veya "BIOS gömülü lisans anahtarını öğrenme" başlığı altında arama yaparak programın nasıl çalıştığını görebilirsin. Daha sonra format atarak bu 25 haneli kodu girersin.
Girmesine gerek yok Windows otomatik olarak lisansı algılayıp internete bağlandığında etkinleşecek.

• Beğen
İfadeler: MF
Dün başıma geldi bu olay. Format attım ve lisans kodunu istedi bende OEM kodunu girdim bende otomatik olarak kabul edeceğini bekliyordum ama öyle olmadı. Ne olur ne olmaz lisans anahtarını bir köşeye yazmakta fayda var.

İlginç normalde otomatik tanır ama kurulumdan sonra da BIOS'a gömülü lisansı bulan programlar mevcut.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı