Windows 8.1 Siyah Ekranda Kalma Sorunu

Aydın Bekoğlu

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Back-End Developer
Dün gece bilgsayarı kapattığımda güncelleştirme yapmış. Bu sabah bilgisayarı açtığımda açılış ekranı geliyor fakat ondan sonra siyah ekranda kalıyor. Uzun uğraşlar sonucu Windows 8.1 bilgisayar açılmadan Onarım Ekranını açmayı başardım. Fakat şimdide şöyle bir sorun ortaya çıktı. Benden Kullanıcı Hesabı şifresi istiyor :D Ben şifreyi kaldıralı kaç ay oluyor ama hala Microsoft hesabı şifresini istiyor. Neyse şifreyi yazıyorum ama kabul etmiyor yanlış şifre diyor. Bu sorun önceden de başıma gelmişti. Siteden şifreyi değiştirdim ama bilgisayar yeni şifreyi kabul etmiyordu, eski şifreyi hala görüyordu. Aynı sorun yine oldu. Fakat ben eski şifreyi değiştireli 7 ay oldu ve hatırlamıyorum. Şu an hiçbir şekilde "Başlangıç Onarımı" yapamıyorum. Meret kabul etmiyor şifremi. Delireceğim ya. DGS'ye az kaldı format atma gibi şansımda yok. Çünkü önemli belgeler var. İşin özü bu eski şifre olayını nasıl hallederiz? Umarım karışık anlatmamışımdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows hesabına bağladığın mail hesabının şifresini değiştir.
Şifreyi boş olarak girdim kabul etti. Şifre yok neden istiyor dimi :p Şimdide Sistem Geri Yükleme yapmak istediğim de şu iki hatayı alıyorum. "0x80070570 ve 0x800703f1" Başlangıç Onarma ise çalışmıyor.

Flash diske işletim sistemi kurup, PC içinde olan önemli dosyalarını yedekle. Daha sonra format at. Başka çözüm yolu görünmüyor. Yada başlangıç onarma yerine, sistem geri yüklemeyi başlat. Geri yükleme noktası varsa geri yükleme yap. O zaman düzelebilir. Ben sorun olduğunda geri yükleme yapıyorum düzeliyor.

Flash diske işletim sistemi kurup, PC içinde olan önemli dosyalarını yedekle. Daha sonra format at. Başka çözüm yolu görünmüyor. Yada başlangıç onarma yerine, sistem geri yüklemeyi başlat. Geri yükleme noktası varsa geri yükleme yap. O zaman düzelebilir. Ben sorun olduğunda geri yükleme yapıyorum düzeliyor.
Hocam bir üst yorumda Sistem Geri Yükleme yaparkende hata aldığımı belirttim. Birde 700 GB yakın yedek ve program var. Şuan format atma şansım yok. Sınava çalışıyorum zamanım olmuyor. Yedek al geri yükle.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı