Windows 8.1 sürekli escrow kuruyor

gurkanzip

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci (Yazılım Okumak İstiyorum)
Arkadaşlar ben Windows 8.1 ISO'sunu nereden indirsem hep escrow sürümü kuruyor ve bu yüzden Valorant'a giremiyorum. İlk başta Windows 8.1 Single Language kullanıyordum başlarda normaldi sonra bir anda escrow sürümüne geçti. Windows 8.1 Home kurdum yine escrow sürümüne geçti. Microsoft'un sitesinde problem vardır diye düşündüm bilinen başka bir siteden Windows 8.1 Pro indirdim yine escrow sürüme geçti. Neden geçiyor sürekli anlamış değilim. Nasıl normal sürüme dönebilirim?

Arkadaşlar ben Windows 8.1 ISO'sunu nereden indirsem hep escrow sürümü kuruyor ve bu yüzden Valorant'a giremiyorum. İlk başta Windows 8.1 Single Language kullanıyordum başlarda normaldi sonra bir anda escrow sürümüne geçti. Windows 8.1 Home kurdum yine escrow sürümüne geçti. Microsoft'un sitesinde problem vardır diye düşündüm bilinen başka bir siteden Windows 8.1 Pro indirdim yine escrow sürüme geçti. Neden geçiyor sürekli anlamış değilim. Nasıl normal sürüme dönebilirim?

Windows 7 veya 10 kurup dener misiniz?

Escrow ne oluyor tam olarak? Ben Microsoft'un sitesinden 8.1 indirdim ve Valorant oynuyorum.

Değerlendirme kopyası indiriyor olabilirsiniz. RTM sürümü orijinal sayfadan indirin.

Ama Değerlendirme kopyası yerine sağ altta "Windows 8.1 Build 9600" yazısı görüyorsanız ve Windows'u etkinleştirmeniz gerekiyorsa bir anahtar gerekir.

Windows 7 veya 10 kurup dener misiniz?

Hocam onu ben de düşündüm de Windows 10'da, Intel HD 3000 iyi çalışmıyor tam ekran olmuyor Valorant gibi oyunlar ve bu yüzden FPS yarıya düşüyor. Windows 7'yi yıllardır kullanıyorum elimdeki bilgisayar 2011'den kalma. 2 yıl önce Windows 8.1'e geçtim. Eğer olmazsa mecburen Windows 7 kurarım.

Windows 7'de de aynı sorunlar oluyor.

Hocam Windows 8.1'in orijinal ISO'sunu mu kullanıyorsunuz? Warez ISO ise bu hatayı vermesi normal.

Evet Micorosftun sitesinden inidirdim. Single Language ve Home sürümünü. En son olmayınca Full progamlar indir sitesinden Windows 8.1 Pro indirdim. Diğerleri biraz kullandıktan sonra escrow sürüme geçmesine rağmen o siteden indirdiğim 8.1 Pro direkt escrow olarak kurdu. Şu an Microsoft'tan indirdiğim 8.1 Pro escrow geçmedi daha. DxDiag dosyasını bırakayım incelemek isterseniz. Şu an normal.

Escrow ne oluyor tam olarak? Ben Microsoft'un sitesinden 8.1 indirdim ve Valorant oynuyorum.

Hangi sürümü kurdunuz Single Language, Home, Pro?

Sorunun neden oluştuğunu buldum güncellemelerden kaynaklı. Güncelleme yaparsanız escrow sürümüne geçiyor. Ama güncelleme yapmadan Valorant girilmiyor siyah ekran oluyor kurulum ekranında. Bu yüzden Windows 7 Ultimate deneyeceğim o da olmazsa mecburen Windows 10 kurarım. Oyunun tam ekran olmaması, oyunu açmamasından iyidir. Pencereli Tam Ekran'da FPS yarıya düşüyor.

Güncellemeden sonraki DxDiag dosyası.

Escrow sürüm olmasına rağmen Valorant girebildim bu arada. Böyle kullanacağım umarım başka sıkıntı yaşatmaz ileride.

Dosya Ekleri

• DxDiag6.txt
    71,6 KB · Görüntüleme: 17
  • DxDiag12.txt
    73,2 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

Geri
Yukarı