Çözüldü Windows 8.1 temiz kurulum için gerekenler ne?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zinederon

Kilopat
Yer
Ordu, Fatsa
Daha fazla  
Merhaba, bugün veya yarın Windows 8.1 temiz kurulum yapacağım. Bu yüzden aklımda kalan bazı sorular var.

Öncelikle Rufus ile yazdırırken yazdıracağımız yer olarak USB Belleği mi seçelim yoksa HDD'yi mi?

UEFI için MBR mı seçeyim, UEFI için GPT mi?

BIOS ayarlarından yapmam gereken değişiklikler nelerdir?

En az kaç GB'lık bir USB bellek gerekiyor?

Ve son olarak bildiğim kadarıyla Anakarta gömülü bir Windows 8.1 lisansı var ama eğer lisans çalışmazsa veya ben yanlış biliyorsam Windows 8.1'i lisanssız olarak deneme sürümü kullanabilir miyim? Windows'u etkinleştirme yazısı önemli değil.

Çözüm
Merhaba, bugün veya yarın Windows 8.1 temiz kurulum yapacağım. Bu yüzden aklımda kalan bazı sorular var.

Öncelikle Rufus ile yazdırırken yazdıracağımız yer olarak USB belleği mi seçelim yoksa HDD'yi mi?

UEFI için MBR mı seçeyim, UEFI için GPT mi?

BIOS ayarlarından yapmam gereken değişiklikler nelerdir?

En az kaç GB'lık bir USB bellek gerekiyor?

Ve son olarak bildiğim kadarıyla anakarta gömülü bir Windows 8.1 lisansı var ama eğer lisans çalışmazsa veya ben yanlış biliyorsam Windows 8.1'i lisanssız olarak deneme sürümü kullanabilir miyim? Windows'u etkinleştirme yazısı önemli değil.

•1.USB
•2.GPT
•3.BIOS ayarlarından boot kısmında USB'yi 1. sıraya alarak sistemin USB'den başlamasını sağlamak.
•4. ISO dosyasının sığması yeterli.
•5. Evet.

Dosya Ekleri

• IMG_20211114_165714.jpg
    IMG_20211114_165714.jpg
    184 KB · Görüntüleme: 25
Evet. Zaten Windows ek bölümleri kendisi oluşturuyor.

Hepsini silip C ve D'yi oluşturdum doğru olmuş mu?
Ve biçimlendirmem mi gerekiyordu? Ben sadece hepsini silip ayrılmamış alandan oluşturdum.
Atmayı unutmuşum.

Dosya Ekleri

• IMG_20211114_170447.jpg
    IMG_20211114_170447.jpg
    224 KB · Görüntüleme: 21
Ve biçimlendirmem mi gerekiyordu? Ben sadece hepsini silip ayrılmamış alandan oluşturdum.

Ayrılmamış alanları disk olarak tekrar oluştursaydınız Windows ek bölümler oluşturacaktı. Direkt devam ettiğiniz için şu an herhangi bir kurtarma bölümünüz olmayacak.
Atmayı unutmuşum.

Tamam olmuş. Doğru yapmışsınız. Dediğinizi yanlış anlamışım. Kusura bakmayın.

Ayrılmamış alanları disk olarak tekrar oluştursaydınız Windows ek bölümler oluşturacaktı. Direkt devam ettiğiniz için şu an herhangi bir kurtarma bölümünüz olmayacak.
Yani doğru bir şey mi yapmışım.

Tamam olmuş. Doğru yapmışsınız. Dediğinizi yanlış anlamışım. Kusura bakmayın.
Çok teşekkür ederim şuanda Windows 8.1'i kurdum. Usb'nin içindeki kurulum dosyalarını silebilir miyim? İşi bitmiş midir Windows 8.1'in.

Geri
Yukarı