Windows 8.1 USB'siz format nasıl atılır?

XAKAVIR

Hectopat
Daha fazla  
2011 de toplanan eski masaüstü bilgisayarım League of Legends oynarken aşırı donmaya takılmaya başladı ama FPS düşük değildi sadece donuyordu 1-2 saniyelik.
Bu olay olmadan önce garip garip şeyler yüklemiştim ancak onları silemiyorum ne olduklarınıda bilmiyorum.
Windows 8.1Pro olan bu bilgisayarımda Windows ayarları üzerinden USB'siz format atabilme şansım var mı? Nasıl yapabilirim? Uzun sürer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
2011 de toplanan eski masaüstü bilgisayarım League of Legends oynarken aşırı donmaya takılmaya başladı ama FPS düşük değildi sadece donuyordu 1-2 saniyelik.
Bu olay olmadan önce garip garip şeyler yüklemiştim ancak onları silemiyorum ne olduklarınıda bilmiyorum.
Windows 8.1Pro olan bu bilgisayarımda Windows ayarları üzerinden USB'siz format atabilme şansım var mı? Nasıl yapabilirim? Uzun sürer mi?

Bilgisayarınızdaki windows orijinal ise bilgisayar üzerinden format atabilirsiniz.
bunu anlamak için cmd uygulamasını açıp slmgr /xpr yazıp anlayabilirsiniz.
eğer makine kalıcı olarak etkinleştirildi yazısını görüyorsanız windowsunuz orijinal ve bilgisayarınızı ayarlar kısmından formatlayabilirsiniz.

Ayarlar > Güncelleştirme ve Kurtarma > Kurtarma 'ya girerek sana uygun olan sıfırlama seçeneğini seçip format atabilirsin. İster dosyaları saklayarak ister tamamen silerek.

İkisi de aynı şey deneyebilirsin.
Format atma ile sıfırlama nasıl aynı olabiliyor? Format attığınız an diskte hiçbir şey kalmıyor. Zararlı yazılım vs ne varsa hepsi gidiyor. Format sonrasında da işletim sistemini yüklüyorsunuz. Sıfırlamada sistem dosyalarına bulaşmış zararlılar temizlenmeyebiliyor. Diske format atmıyor.
Sıfırlamanın, format atarak işletimi sistemi kurmaktan 3-5 kat daha fazla zaman alması da ayrı bir sorun.

Geri
Yukarı