Windows 8.1 Uygulama Sorunu

asimkaymak

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar arkadaşlar öncelikle şunu söylemeliyim ki forumda bununla alakalı bir çok çözüm yolu söylenmiş hepsini yaptım bi yanıt alamadım.
Sorun:
Pc yi alalı daha 1 ay bile olmadı aldığımız gün normal bir pc de olması gerekenleri eset daemon tools gibi programları yükledim bunları yüklediikten sonra pc acayip kasmaya başladı sonra bunları kaldırdım pc kendine geldi fakat bu seferde uygulamalar a giremiyorum. kamera olsun spor haberleri olsun kısaca başlangıçta ki hiç bir uygulama açılmıyor buna mağaza ve bilgisayar ayarları da dahil.
Çözüm amaçlı yaptıklarım :
  • Windows Update ten en son güncellemeye kdar tüm güncellemeleri yaptım.
  • Internet explorerı varsayılan tarayıcım haline gitrdim.
  • Fabrika ayarlarına dönmeye çalıştım fakat o da bir uygulamala olduğu iiçin ona da giremiyorum.

Yygulamalra tıkladığımda direk masaüstü ya da başlangıca yeniden atıyor.

Şimdiden çok teşekkürler.

Pc Özellikleri:
  • 8 Gb ram
  • 2 Gb Nvidia Ekran Kartı
  • 1 tb hard disk
  • w8.1 işletim sistemi
  • torbo boost ile 2.8 ghz işlemci hızı
  • intel core i7

Son düzenleyen: Moderatör:
Kod:
powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\ImmersiveControlPanel\AppxManifest.xml
Bu kodu dener misin ?

Hocam sorun giderici de hesap açılmasını istiyor ama hesabı açmak için tekrar o uygulamalrı açmam gerekiyo ama hesabıda uygulamalar aılmadığından ekleyemiyorum.
Dediğiniz kodu nereye yazmalıyım biraz daha açar mısınız?
Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı