Çözüldü Windows 8.1 Virtual Box Kurulumundaki Hata

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Ben ne yaptıysam olmadı arkadaşlar malesef bir çok sitede aynı anlatım mevcut fakat çözüm olmuyor. Win 7 kullanıyorum VirtualBox kurulu son sürüm. Fakat win 8.1 yükleyemiyorum.

Nasıl bir sıkıntı yaşıyorsunuz ? Yukarıdaki yöntemi denediniz mi ? Olmadı diyerek ne olduğunu tahmin etmemizi beklemiyorsunuz herhalde.

:) İlk öncelikle iso dosyasını daemon tools ile açtım ve vb ile kuruluma geçtim. Fakat balık resmi geliyor 3-4 sn sonra yukarıdaki hatanın aynısını alıyorum. Çözüm aramaya çıktım ve sizi buldum yukarıdaki dediklerinizin aynısını yaptım fakat olmadı. cmd yönetici olarak çalıştırıp denedim ve normal çalıştırıpta denedim olmadı. Cmd hata verdi. Tam olarak hata şu:

Normal çalıştırdığımda Hiç bir uyarı ve hata bulunmamakta vb açıp tekrar kurum aşamasına gelince aynı hata:

Yönetici olarak cm çalıştırdığımda ve yukarıdaki işlemleri yaptığımda:

Kod:
VBoxManage.exe: error: Failed to create the VirtualBox object!
VBoxManage.exe: error: Code CO_E_SERVER_EXEC_FAILURE (0x80080005) - Server execution failed (exte
d info not available)
VBoxManage.exe: error: Most likely, the VirtualBox COM server is not running or failed to start.

Bu hatayı alıyorum...

Komut satırını yönetici olarak çalıştırmanız gerekiyor. Komut satırını açmadan önce Virtual Box Manager'i yönetici olarak çalıştırın ve pencereyi açık tutun ve ardından işlemleri yapın. Komutu girerken herhangi bir harf hatası yapmadığınıza da dikkat ederek tekrar deyin. Böyle yapmanıza rağmen de çözülmezse yeniden yazın.

Üzgünüm harfi harfine yaptım. Vb yönetici olarak çalıştırdım. Pencere açık kaldı cmd yide sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırıp kodu girdim ve yine olmadı...

Virtual Box'u kaldırıp yeniden yüklemeyi hiç denediniz mi ? Hatalı kurulumlarda bu hata alınabiliyormuş. Ayrıca 4.2.16 yani en güncel Virtual Box sürümünde Windows 8.1 profili eklendiği için bu hatanın çözüldüğü söyleniyor. İlginç halen bu sorunla karşılaşılması.

Tüm bunlar da işe yaramadıysa bir de şunu dene :

Windows 8.1 için hazırladığın .vbox uzantılı dosyayı bul. Herhangi bir ihtimale karşı dosyanın yedeğini al. Dosyayı Not Defteri veya herhangi bir metin düzenleyici ile aç.
<ExtraDataItem name="VBoxInternal/CPUM/CMPXCHG16B" value="1"/> girdisini <extra data> kısmının son satırı olacak şekilde ekle ve kaydet.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim dediklerini yaptım fakat olmadı. Vb kaldırdım sistemi yeniden başlattım ve temiz kurulum yaptım. Baştan kurulum işlemi oluşturdum. Kurmaya çalıştım olmadı birde diğer yöntemle wordpadle açtım <exrta data> önce komut satırını yazdım ve baştan yönetici olarak vb çalıştırdım yine aynı hata. Evet dediğin gibi son sürümde vb ve windows 8.1 seçeneklerde mevcut fakat hata var :)

İlk öncelikle iso dosyasını daemon tools ile açtım.

Daemon tools ile açmaya gerek yoki VB iso dosyasını kendisi çalıştırıyor.

İlk öncelikle iso dosyasını daemon tools ile açtım.

Daemon tools ile açmaya gerek yoki VB iso dosyasını kendisi çalıştırıyor.

Evet gördüm. Önceden fark etmemiştim az önce baktım göz at butonu var. Oradan seçiyorsunuz :D .Olmado zaten. Yapacak bir şey yok :D Sağolun yinede...

VMware Player ile kuruluyor sorun yok.
Yerel hesap'ı seçeneği vervedi şimdi oraya takıldık.

Evet ikinci defa kurulum denedim belki yanlış yerleri tıkladım diye.
Yerel hesap'ı seçeneği vermiyor
Hocam o kısma [email protected] eposta yazıp şifreyi sallayın seçenek çıkıyor

Geri
Yukarı