Çözüldü Windows 8.1 Virtual Box Kurulumundaki Hata

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Virtual Box'dan denemek için .iso dosyasından boot ettim ama hata veriyor nedense yükleme başlamadan.

e2m7I9u.jpg

Windows 8 Sanal Bilgisayarı üzerinde .iso dosyasını taktım. Dosya gezgininden Setup dosyasını çalıştırdım. İşlemciniz CompareExchange 128'i desteklemediğinden Windows 8.1 Preview yükleyemezsiniz diye uyarı verdi. Açılıştaki hata da bununla ilgili olabilir belki. Sanal bilgisayarın ayarlarıyla biraz oynayayım bakalım değişen bir şey olacak mı :)

Windows 8 Sanal Bilgisayarı üzerinde .iso dosyasını taktım. Dosya gezgininden Setup dosyasını çalıştırdım. İşlemciniz CompareExchange 128'i desteklemediğinden Windows 8.1 Preview yükleyemezsiniz diye uyarı verdi. Açılıştaki hata da bununla ilgili olabilir belki. Sanal bilgisayarın ayarlarıyla biraz oynayayım bakalım değişen bir şey olacak mı :)

VMware Player ile kuruluyor sorun yok.
Yerel hesap'ı seçeneği vervedi şimdi oraya takıldık.

Evet ikinci defa kurulum denedim belki yanlış yerleri tıkladım diye.
Yerel hesap'ı seçeneği vermiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende hata veriyor resimdeki gibi. Hatta bu sefer başka hiçbir ayar ile oynamayıp senin resimdeki gibi yaptım her şeyi. Ama aynı hatayı veriyor yine.

Sorun çözüldü. Eline sağlık member13.

Sorunun nasıl çözüleceğini açıklamak gerekirse Komut Satırını Yönetici olarak açın.

Kod:
"c:\Program Files\Oracle\VirtualBox\VBoxManage.exe" setextradata [vmname] VBoxInternal/CPUM/CMPXCHG16B 1

Bu komutu [vmname] kısmını Windows 8.1 kurmak için oluşturduğunuz sanal makinenin ismi ile değiştirerek girin. VirtualBox'u açıp sanal bilgisayarı çalıştırdığınızda her şey düzelmiş olacak. Şu anda kurulumu yapıyorum.

Sorun çözüldü. Eline sağlık member13.

Sorunun nasıl çözüleceğini açıklamak gerekirse Komut Satırını Yönetici olarak açın.

Kod:
"c:\Program Files\Oracle\VirtualBox\VBoxManage.exe" setextradata [vmname] VBoxInternal/CPUM/CMPXCHG16B 1

Bu komutu [vmname] kısmını Windows 8.1 kurmak için oluşturduğunuz sanal makinenin ismi ile değiştirerek girin. VirtualBox'u açıp sanal bilgisayarı çalıştırdığınızda her şey düzelmiş olacak. Şu anda kurulumu yapıyorum.

Senin de eline sağlık, bu sorun için bir konu aç Türkçe çözüm için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı