Windows 8.1 "Windows gerekli dosyaları yükleyemiyor" Hatası

Aziz Karagöz

Decapat
Windows 8.1 kurmak istedim ve ISO dosyasını indirip VMware'de denedim, sıkıntısız çalıştı. Rufus ile USB'ye yazıp BIOS'dan ayarladıktan sonra baya bir beklemenin ardından C diskini silip ileri dedim. Dosyalar hazırlanıyorda yüzde yüz olunca "Windows gerekli dosyaları yükleyemiyor" ve ardından "yükleme kaynaklarına erişemiyor" hatası verip başa sarıyor. Windows 8.1 logosundan sonra 3 kısa bip sesi geliyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
VMware programı hata vermiyorsa, PC kurulumu ise hata veriyorsa sizin de söylediğiniz gibi gerekli dosyaları yükleyemiyordur. Kurulum kaynağında hata var. Başka USB bellek kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz. Yani bu durum bilgisayar sisteminizin hatalı olduğunu göstermez. Kurulum kaynağını tekrar oluşturun. Ya da değiştirin.

Farklı bir USB ile anakart portları üzerinden kurulum deneyin. Sorun devam ederse DVD ile de deneyebilirsiniz. Yine devam ediyorsa donanımsal bir arıza mevcut olabilir. Format atma sebebiniz neydi acaba?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı