Windows 8.1 x86, nasıl x64'e çevrilir?

DeeJMert

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Laptoba Windows 8.1 kurcaktım. Laptobun ekran kartı 128 bit idi. Orjinal Windows 8.1 kurdum fakat bilgisayarım özelliklerde 32 bit olarak görünüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sisteminin 32 yada 64 bit olması ekran kartınızın bitiyle alakalı bir problem oluşturmaz. 3GB üstü bir RAM'iniz varsa 64 bit kullanmanızı öneririz. 32 bit sistemler 3GB RAM desteği sunar. Örneğin 8 GB RAM'iniz varsa ve 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız sisteminiz yalnızca 3 GB RAM'inizi kullanabilir. Şu konuya göz atmanızı öneririm.
32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Farklar Nelerdir?

Ben 64 bite çevirmek istiyorsun sanmıştım. Aynen dediği gibi ekran kartınla ilgili bir durum yok. Bilgisayarın özellikleri iyiyse 64bit yükle direk.

Ordaki ekran kartının değil işletim sürümünün biti :). X86 dediğin şey 32 bit işletim sistemi, X64 64 bit işletim sistemidir. Sen X86 yani 32 bit işletim sistemi kurmuşsun, ekran kartıyla alakası yok.

Ve tabi:
[QUOTE="Nusret Çakır, post: 1587104, member: 13269"3GB üstü bir RAM'iniz varsa 64 bit kullanmanızı öneririz. 32 bit sistemler 3GB RAM desteği sunar. Örneğin 8 GB RAM'iniz varsa ve 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız sisteminiz yalnızca 3 GB RAM'inizi kullanabilir. Şu konuya göz atmanızı öneririm.
32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Farklar Nelerdir?[/QUOTE]

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı