32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Farklar Nelerdir?

• Konuyu başlatan serifcan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 9B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

serifcan

Ziyaretçi
Konuda yazdığı üzere yardım istiyorum. 32 bitte RAM sorunları okumuştum. 4 GB üstü olmaz falan filan. Bir de 64 bitte bazı hatalar olurmuş sistem erken yorulurmuş gibi şeyler. Yardım lütfen :like:

Son düzenleyen: Moderatör:
Deli saçması. 64 bit sistemi falan yormaz bakkal uydurması bunlar. Sisteminizde 3 gb üzeri ram varsa 64 bit işletim sistemi kullanınız.

Peki hangi işletim sistemini öneriyorsunuz 64 bit yapacağım oyun bilgisayarı olacak orta seviye bir şey.

64bit Win 8 tercih etme imkanın varsa Windows 8. Hatta biraz acele etmeyeceksen - tavsiyem 3 ay dayan, win 8.1 ve ucuz fiyatlarla daha iyi bir bilgisayar alabilirsin.

Yoksa Windows 7 64'te işini görecektir.

64bit adamı erken yorar... zaten bunlar cinsel hayatlarında limonu kayganlaştırıcı olarak kullanan zavallı kafası.

Sistem erken mi yorulurmuş? Ya bak diyorum ya bu adamlar bakkal diye. Bunu hangi ileri zekalı dedi? Bu adam eskiden araba falan tamir ediyormuş herhalde :)

Adamın elinde 32 Bit var, mal sadece 32 Bit indirmiş, 32 Bit kuracak ya 64 Bit'e çamur atıyor. Bak, bu cahillerin laflarını foruma taşıma ;)

64 Bit kuracaksın. 32 Bit mi 64 Bit mi sorusunu sorman bile gereksiz. Eğer bu soruyu soracak kadar yavaş bir sistemin varsa zaten oyun falan oynayamazsın. 64 Bit. Nokta.

• 64 Bit daha güvenlidir.
  • 64 Bit daha stabildir.
  • 64 Bit daha hızlıdır.
  • 64 Bit 32 Bit ile de uyumldur.
  • 64 Bit 4 GB üstü bellek destekler.
  • 64 Bit virüslere karşı daha savunmalıdır.
  • 64 Bit daha hızlı boot eder, daha hızlı kapanır ve daha hızlı tepki verir.
  • 64 Bit oyunlarda daha yüksek performans verir.

Teşekkürler. 64 bit yapıyorum o zaman. Ekran kartıda alacağım da kafamda recep kardeşimizin bi videoda dediği var. HD7750 GDDR3 2GB 128 BİT AMD DX 11.1 EKRAN KARTI. Oynayacağım oyun knight online tarzı online oyunlar. Veya sizin eğer aklınızda uygun güzel bişey varsa alabilirim iyi günler.

Hatta ilerde oyunlar belki sadece 64 bit bile destekleyebilir, örneğin BF4 Beta bunların öncüsü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı