Çözüldü Windows 8.1 yüklü bilgisayar USB bellekten Boot etmiyor ve Windows açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

msvcp110.dll

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Dün sanırım bilgisayarın pili bitmiş ve kapanmış. Bugün açtığımda bu hatayla karşılaştım, boot için Windows 10 yüklü flash disk taktım ama ne BIOS ekranını açabildim ne de kendi kendine USB'den boot etti. Sistem hakkında ise SSD disk takılı, işletim sistemi 8.1 ama sürümünü hatırlamıyorum, disk yönetimi MBR, anakart UEFI desteklemiyor. Yardımcı olabilir misiniz?
20230124_192757.jpg

Son düzenleme:
Çözüm
Peki hocam yakın bir tarihte bilgisayarınız açık iken aniden güç kesintisi yaşadı mı?
Birkaç defa pilde oyun oynarken kapandı. Aslında pil bittiğinde senaryolara göre ilk eylem hazırda bekleme moduna geçiyor ya da onun gibi bir şey yapıyor yani aniden gücü kesmiyor ve ikinci kez açılırsa o zamandan sonra pil bittiğinde ani güç kesintisi oluyor. Fakat o duruma hiç düşmedi diye biliyorum

Merhaba. Dün sanırım bilgisayarın pili bitmiş ve kapanmış. Bugün açtığımda bu hatayla karşılaştım, boot için Windows 10 yüklü flash disk taktım ama ne BIOS ekranını açabildim ne de kendi kendine USB'den boot etti. Sistem hakkında ise SSD disk takılı, işletim sistemi 8.1 ama sürümünü hatırlamıyorum, disk yönetimi MBR, anakart UEFI desteklemiyor. Yardımcı olabilir misiniz?
Eki Görüntüle 1643779
Maalesef sorunuma bir çözüm bulamadım, bootrec.exe /fixboot komutu erişim engellendi hatası verdi. Dahasını da denedim fakat olmadı. Format atmaya karar verdim. Konu kilitlenebilir

Hocam USB'ye baştan bir Windows 10 kurulumu yapmayı denerseniz belki iyi olur...
Windows 10 22H2 Orijinal yükleme aracı
İsterseniz hocam Windows'un içinden güncellemeyi deneyin

Maalesef elimdeki tek bilgisayar bu ve bu da açılmıyor. Flash disk içindeki sistemi de 22H2 olarak geçtiğimiz ağustos ayında yazmıştım

Peki hocam şu anda bilgisayarınızda yüklü olan Windows açılıyor mu?

Peki hocam şu anda bilgisayarınızda yüklü olan Windows açılıyor mu?
😄Hocam bahsettiğim gibi, maalesef açılmıyor. Yani bu ne tür bir hata bilemiyorum, format mı gerektiriyor yoksa ufak bir müdahaleyle çözülebilir mi emin değilim, yoksa bu tür hata alanların işletim sistemi yine de kullanılabilir durumda mı oluyor bilmiyorum

😄Hocam bahsettiğim gibi, maalesef açılmıyor. Yani bu ne tür bir hata bilemiyorum, format mı gerektiriyor yoksa ufak bir müdahaleyle çözülebilir mi emin değilim, yoksa bu tür hata alanların işletim sistemi yine de kullanılabilir durumda mı oluyor bilmiyorum

Açılmıyor derken fotoğrafını attığınız hata mı yoksa işletim sistemini yüklerken oluşan bir hata mı ona göre size yardımcı olacağım...

Attığım fotoğraftaki hata. POST ekranı gelmiyor bile. Video yükleme imkanım olsa atardım

Hocam yazılımsal veya donanımsal bir arıza olabilir...
Hocam hiç bilgisayarınız darbe vs. aldı mı (yakın bir tarihte)

Geri
Yukarı