Windows 8 16GB SSD yükleme

cagaaty

Hectopat
Yer
Balıkesir, Turkey
Lenovo Y500 SLI model laptop aldım. İçinde 16GB SSD var, ona windows 8 yüklemeyi düşünüyorum ama yeterli mi boyutu sıkıntı çıkartır mı ? Sadece sistemi kurmayı planlıyorum onun haricinde her şeyi farklı bir sürücüye yüklerim.

Aslında sadece işletim sistemini kurabilirsin. Tabi sığar mı emin değilim, diğer tüm programları HDD'ye kurarsın. Windows 8 kaç GB kaplıyor hatırlamıyorum.

O konu da net bilgiye sahip değilim, olur mu veya olursa SSD performansından yararlanabilir misin bilmiyorum. Araştırdım ama nekadar yer kapladığını bulamadım.

Ön bellek olduğunda sistem en çok kullanılan dosyaları, örnek olarak boot sırasında kullanılan dosyalar olabilir ya da bilgisayarınızı her açtığınızda çalıştırdığınız bir programın dosyaları olabilir SSD önbelleğine otomatik olarak yazıyor ve ihtiyaç olduğunda buradan kullanıyor.

İhtiyacınız da her bilgisayarı açtığınızda gerçekleştiğinden her daim hızlı bir makineye sahip oluyorsunuz. Ayrıca ön bellek SSD'ler harici olarak da satılıyor. Masaüstü PC'ye falan da kurabiliyorsunuz. Örnek olarak;

TeknoBiyotik: Sandisk ReadyCache 32GB 2.5" SATA-III Uyumlu Önbellek SSD - SSD - Depolama

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı