Windows 8.1'de 0xc0000225 hatası ( HDD Kilitli Deme Sorunu - Recovery Yapmıyor )

Adem Türk

Hectopat
Daha fazla  
Bende Casper laptop var. Bu PC'de başka bir harici HDD'yi ; eraser - killdisk programları ile temizleyip, satmayı düşünüyordum. Ama işletim sistemi çöktü. Tekrar açtığımda onarın dedi. Onarmaya girince de Windows'un olduğu partition için "HDD kilitli olduğu için ulaşılamıyor" gibi bir hata verdi.
Birçok şey denedim. Diskpart / bootrec - bootsect - chkdsk / seagate kurtarma aracı / ultimate recover CD - ayrıca lost partition kurtarma programlarını denedim. Çözüm olmadı. Yeniden kurulum yapmadan işletim sistemini nasıl kurtarabilirim? Bu konuda yardımcı olabilecek var mı acaba?

Laptop ; UEFI IOS'lu Win 8.1 işletim sistemli. Win 8.1 lisans BIOS'a gömülü. Ekstra bir kurtarma DVD'si falan yok.
HDD Partition'ların son durumları :
* EFI Partition. ( Normal HDD gibi. Bilgisayarıma girince gözüküyor. Normalde gözükmüyordu. )
* Recovery Partition. ( Normal HDD gibi. Bilgisayarıma girince gözüküyor. Normalde gözükmüyordu )
* Windows Partition ulaşılamıyor. Diskpart'ta sürücü harfi atanmamış. Gizli olarak görünüyor.
* Tanımlanmamış bir partition. Bunların dışında 300 MB gibi ( yanlış hatırlamıyorsam ) bir kısım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı