Windows 8.1'de ağ yok

ArdaFRKN

Hectopat
Makaleler
7
İnternetim arada bir "bağlı değil hiç bağlantı yok" moduna giriyor ve açık olmasına rağmen hiçbir ağ bulamıyor. Ağ paylaşım merkezinden devre dışı bırakıp tekrar açılıyorum. Bazen geliyor, bazen gene aynı fakat bir süre sonra geliyor ya da sorun çözülüyor.

Bazen ise sadece bağlandığım ağ listede gözüküyor. Bağlantıyı kesince önceki cümlelerde söylediğim sorun oluyor. Bazen ise sınırlı oluyor, devre dışı bırakınca geri etkinleştirilmiyor, devre dışı bırakınca ağ paylaşım merkezinden ağ sürücüsü gidiyor ve sürücü için yeterli kaynak yok. diğer sürücüleri devre dışı bırakmayı deneyin, diyor fakat diğerleri zaten kapalı. yeniden başlatıyorum, ağ paylaşım merkezinden silinince bazen geri geliyor ,bazen 3-4 kere yeniden başlatmam gerekiyor, Wi-Fi'yi kapatıp açınca bazen açılmıyor.

Dediğim sorunlarda sorun gidericiyi başlatınca varsayılan ağ geçidi kulanılamıyor diyor ,bazen çözüyor ,bazen çözemiyor. gene ağ paylaşım merkezinden gidiyor veya kablosuz bağdaştırıcı veya erişim noktası sorunu veriyor yine. bazen çözüyor, bazen çözemiyor. Sürücü kaynaklı düşündüm .gerek kendi sitesinden gerek başka sitelerden sürücüleri indirdim, gene aynı hata.

En yeni sürücülerin dosyaları silinmiş oluyor. Ethernet desen, o da çalışmıyor. farklı sürücüleri denesem de olmuyor. Ayrıca aygıt yöneticisinden güncelledim fakat o da işe yaramadı

Sürücü:
Realtek RTL8188CE Wireless LAN 802.11n PCI-e nıc.
Donanım kimliği: (resim gözükmüyorsa görseller kısmına bakın.)
(Resim gözükmüyorsa görseller kısmına bakın.)

1626898604071.png

Gelişmiş ayarlar şöyle:
802.11D | devre dışı bırak.
Bandwidth | 20_40MHz.
Başlangıç | long and short preamble.
İşaret aralığı | 100.
Kablosuz modu | otomatik.
Roaming sensitivity level | Low.
Wake on magic packet | etkinleştir.
Wake on pattern match | devre dışı bırak.
Wi-Fi Config | performance.
(Resim gözükmüyorsa görseller kısmına bakın.)

1626898976880.png

1626899028909.png

Sizde ne bilmiyorum ama, bende F2 tuşu bağlantıyı keser. Siz de klavyede ağ simgesine benzeyen tuşu arayın ve tıklayın.(( F1, F2...) tuşlarından birindedir.))

Geri
Yukarı