Windows 8.1'de Antimalware Service Executable kapatılabilir mi?

outcastagne

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 4500 3.60 GHz - ASUS B450M DRAGON - ASUS DUAL RTX 2060 VER.6 GB (Undervolt 800 mV/1775 MHz) - CORSAIR Vengeance LPX 2x8 3200 MHz RAM - WD Blue SN570 500 GB
Merhabalar. Dün Microsoft'un sitesinden indirdiğim Windows 8.1 ISO dosyası ile UEFI kurulum yaptım. Fakat konu başlığından da görmüş olduğunuz üzere bu işlemi bir türlü kapatamadım. Bunu kapatabilmenin bir yolu var mıdır?
3211.jpg

Çözüm
Windows defender hizmetidir bu isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Tabi defender da devre dışı kalır. Başlata Görev Zamanlayıcı yazıp tıklayın. Daha sonra Kitaplık/Microsoft/Windows/Windows Defender sekmesinde hepsini devre dışı bırakın. Daha sonra kayıt defterinden HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender sekmesinde DisableAntiSpyware olan anahtara çift tıklayıp değeri 1 yazıp tamama tıklayıp kayıt defterini kapatın ve Windows'u yeniden başlatın.
Windows defender hizmetidir bu isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Tabi defender da devre dışı kalır. Başlata Görev Zamanlayıcı yazıp tıklayın. Daha sonra Kitaplık/Microsoft/Windows/Windows Defender sekmesinde hepsini devre dışı bırakın. Daha sonra kayıt defterinden HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender sekmesinde DisableAntiSpyware olan anahtara çift tıklayıp değeri 1 yazıp tamama tıklayıp kayıt defterini kapatın ve Windows'u yeniden başlatın.

Çözüm
Eğer RAM konusunda sıkıntı yaşamıyorsan dokunma. Kendisi anti virüs zaten.
4 GB RAM kullanınca ister istemez yaşıyoruz.
Görev Zamanlayıcı kısmını hallettim fakat Kayıt Defteri'nde Windows Defender bulunmuyordu.
GÜNCELLEME:
Windows Defender'ı kendim ekledim, DisableAntiSpyware adı altında yeni bir DWORD (32 bit) değeri oluşturdum, tabanı Onaltılık seçtim, değerini 1 olarak değiştirdim ve yeniden başlattım. Şu an inaktif durumda. Bilgisayarda da herhangi bir sıkıntıya rastlamadım. Konu çözüme kavuşmuştur, sağolun.

Son düzenleme:
Denetim masasına gidin oradan Windows güvenlik duvarını seçin. Yanda Windows güvenlik duvarını etkinleştir veya devre dışı bırak var. Orayı seçin ve alttaki yerleri seçin, kapanıyor zaten.

Geri
Yukarı