Rehber Windows 8.1'de Görev Çubuğuna Arama Simgesi Ekleyin!

W8.1.jpg

Windows 8.1'de Görev Çubuğuna Arama Simgesi Ekleyin!

Kullananlar biliyordur ki Windows 10 ve 11'den alışkın olduğumuz görev çubuğundaki arama simgesi Windows 8.1'de bulunmuyor. Arama yapmak her seferinde başlangıç menüsünü ya da yan taraftan açılan kısmı kullanmamız gerekiyor. Bu ise hiç kullanışlı olmuyor. Şimdi sizlere Windows 8.1 işletim sisteminde nasıl görev çubuğuna arama simgesi ekleyebileceğinizi göstereceğim.

İlk olarak C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs konumunu kopyalıyoruz ve dosya gezginini açıp görselde kırmızı ile işaretlediğim kısma yapıştırıyoruz. Ardından "Enter" tuşuna basıyoruz.
Screenshot_1.png

Şimdi bizi bazı klasörler karşılayacak. Bunlar görselde belirtilmiştir.
Screenshot_2.png

Görselde görünen "Ara" kısayolunu tutup görev çubuğuna doğru sürükleyerek onu görev çubuğuna sabitleyin.

Screenshot_1.png

Görselde kırmızı ile işaretlediğim az önce sabitlediğimiz simgeye tıkladığımız zaman bizi sağ tarafta bir arama kısmı karşılayacak. Bu şekilde aramalarınızı eskisine göre çok daha hızlı şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım işinize yaramıştır. Öneri ve hatalarımı isterseniz belirtebilirsiniz; iyi Sosyal'ler :)

Son düzenleme:
HDD kullananlar için yük altında başlat menüsünden arama çubuğunu açmak işkence. Açana kadar sistem kasıp çöküyordu. Şu an öyle bir sorunum yok. Gerçekten de faydalı bir rehber sistem yük altındayken bile kolayca arama çubuğunu açabiliyorum eline sağlık.
Ben de aynı sorundan dolayı bu rehberi hazırladım :) Aslında 8.1 Wallpaperlarını paylaşacaktım geçenlerde 11'dekini paylaştığım gibi. Sonra sistem dosyalarında gezinirken aklıma bu geldi.

Eki Görüntüle 1353602
Windows 8.1'de görev çubuğuna arama simgesi ekleyin!

kullananlar biliyordur ki Windows 10 ve 11'den alışkın olduğumuz görev çubuğundaki arama simgesi Windows 8.1'de bulunmuyor. Arama yapmak her seferinde başlangıç menüsünü ya da yan taraftan açılan kısmı kullanmamız gerekiyor. Bu ise hiç kullanışlı olmuyor. Şimdi sizlere Windows 8.1 işletim sisteminde nasıl görev çubuğuna arama simgesi ekleyebileceğinizi göstereceğim.

İlk olarak C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs konumunu kopyalıyoruz ve dosya gezginini açıp görselde kırmızı ile işaretlediğim kısma yapıştırıyoruz. Ardından "enter" tuşuna basıyoruz.
Eki Görüntüle 1353606
Şimdi bizi bazı klasörler karşılayacak. Bunlar görselde belirtilmiştir.
Eki Görüntüle 1353607
Görselde görünen "ara" kısayolunu tutup görev çubuğuna doğru sürükleyerek onu görev çubuğuna sabitleyin.

Eki Görüntüle 1353608
görselde kırmızı ile işaretlediğim az önce sabitlediğimiz simgeye tıkladığımız zaman bizi sağ tarafta bir arama kısmı karşılayacak. Bu şekilde aramalarınızı eskisine göre çok daha hızlı şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım işinize yaramıştır. Öneri ve hatalarımı isterseniz belirtebilirsiniz; iyi Sosyal'ler :)

Hocam eskiden öyle denemişliğim oldu ama size önerim eğer Windows 7'deki menü tarzı bir menü istiyorsanız startlsback kullanabilirsiniz.

Hocam eskiden öyle denemişliğim oldu ama size önerim eğer Windows 7'deki menü tarzı bir menü istiyorsanız StartisBack kullanabilirsiniz.
Ben bunu daha güzel buluyorum. Tam ekran başlangıç hoşuma gidiyor, ama görev çubuğunda arama simgesi bulunmadığı için sistem kullanışsız oluyordu. Normalde Windows 11 kullanıyorum, eski diskimde Windows 8.1 kurulu.

Geri
Yukarı