Çözüldü Windows 8.1'de İnternetin Yavaşlaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

d4rk0gr33n

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Windows'un yine absürt problerinden birini yaşıyorum. İnternete bağlandıktan yarım saat sonra internet hızı 0, 2Mbps'ye kadar düşüyor tabii bıraksam 0,02 de görecek :D

Önce Unity yüzünden oluyor SDK'm problemli diyordum da sadece GTA San Andreas oynadığımda da bu sorunla karşılaştım.

Öncelikle titiz biriyim, bu yüzden arka planda internete bağlı bir program çalışamaz. Bilgisayarı çok denetlerim. Bunun sebebi disk belleyici bir işletim sistemine sahip olmam :D

Güncellemeleri yaptım. CD'mden çıkan sürücüleri kurdum.

TP-Link Wireless USB Adapter kullanıyorum 800TL'ye alarak güzel soyuldum :D

Bu problemle ne kadardır karşı karşıya olduğumu hatırlıyorum. Android SDK ile uğraştığım zamanlar başıma gelmişti ama SDK ile ilgili bir problem yok gibi görünüyor.

Yazmak için değil de yardımcı olmak için yazmanızı rica ediyorum, bu sorunla 2 gündür ciddi bir şekilde uğraşıyorum.

Normalde internetim 18MBP, Ping 2, Jitter 4 ve upload 3,7.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam benim sistem eskilerin iyisi, bilgisayarın yavaşlığının sorumlusu hard disk diye düşünüyorum. Eğer Rabbimin izniyle M.2 SSD'mi alabilirsem direkt olarak Windows 10 (yine de Lite olarak) yüklemeyi planlıyorum. Tabii ki de bilgisayarım 2GB/sn hızında değil 800MB/sn hızında okuyacak ama SATA SSD'lerden bile 2 kat daha iyi, şu an Windows 8.1 ile anıları tazelemeye devam edeceğim :D

Yani her halikülarda Windows 10 yüklemem lazım, o hâlde bağlantıyı kesip yeniden bağlana bağlana gideceğim geçici bir çözüm ama iş görüyor :D

Öneririm.
Hocam bir de siteden indirmeyi deneyin. Zira CD güncel olmayabilir.

Arkadaşlar, Windows'un yine absürt problerinden birini yaşıyorum. İnternete bağlandıktan yarım saat sonra internet hızı 0, 2Mbps'ye kadar düşüyor tabii bıraksam 0,02 de görecek :D

Önce Unity yüzünden oluyor SDK'm problemli diyordum da sadece GTA San Andreas oynadığımda da bu sorunla karşılaştım.

Öncelikle titiz biriyim, bu yüzden arka planda internete bağlı bir program çalışamaz. Bilgisayarı çok denetlerim. Bunun sebebi disk belleyici bir işletim sistemine sahip olmam :D

TP-Link Wireless USB adapter kullanıyorum 800TL'ye alarak güzel soyuldum :D

Bu problemle ne kadardır karşı karşıya olduğumu hatırlıyorum. Android SDK ile uğraştığım zamanlar başıma gelmişti ama SDK ile ilgili bir problem yok gibi görünüyor.

Yazmak için değil de yardımcı olmak için yazmanızı rica ediyorum, bu sorunla 2 gündür ciddi bir şekilde uğraşıyorum.

Normalde internetim 18mbp, ping 2, jitter 4 ve upload 3,7.

Official Windows 8.1 yok diye biliyorum sistem kasıyorsa bile mecburen Windows 10'a geçip en azından denemeni tavsiye ediyorum.

TP-Link Wireless USB Adapter kullanıyorum 800TL'ye alarak güzel soyuldum :D

Normalde internetim 18MBP, Ping 2, Jitter 4 ve upload 3,7.
Aynı problemi windows 8.1 e mecburi geçtiğimde yaşamıştım ilk önce uygun driver bulamadım günler süren araştıma sonucu bitene buldum çalıştı amainternet feleket yavaşlamıştı tam 1.5 günde windows 10 iso dosyasını indirerek kurtardım :)

Official Windows 8.1 yok diye biliyorum sistem kasıyorsa bile mecburen Windows 10'a geçip en azından denemeni tavsiye ediyorum.
Hocam benim sistem eskilerin iyisi, bilgisayarın yavaşlığının sorumlusu harddisk diye düşünüyorum. eğer Rabbimin izniyle M.2 SSD'mi alabilirsem direkt olarak windows 10 (yine de lite olarak) yüklemeyi planlıyorum. tabii ki de bilgisayarım 2GB/sn hızında değil 800MB/sn hızında okuyacak ama sata ssdlerden bile 2 kat daha iyi, şu an windows 8.1 ile anıları tazelemeye devam edeceğim :D

Aynı problemi windows 8.1 e mecburi geçtiğimde yaşamıştım ilk önce uygun driver bulamadım günler süren araştıma sonucu bitene buldum çalıştı amainternet feleket yavaşlamıştı tam 1.5 günde windows 10 iso dosyasını indirerek kurtardım :)
Yani her halikülarda Windows 10 yüklemem lazım, o hâlde bağlantıyı kesip yeniden bağlana bağlana gideceğim geçici bir çözüm ama iş görüyor :D

Son düzenleme:
Hocam benim sistem eskilerin iyisi, bilgisayarın yavaşlığının sorumlusu hard disk diye düşünüyorum. Eğer Rabbimin izniyle M.2 SSD'mi alabilirsem direkt olarak Windows 10 (yine de Lite olarak) yüklemeyi planlıyorum. Tabii ki de bilgisayarım 2GB/sn hızında değil 800MB/sn hızında okuyacak ama SATA SSD'lerden bile 2 kat daha iyi, şu an Windows 8.1 ile anıları tazelemeye devam edeceğim :D

Öneririm.

Çözüm

Öneririm.
Problemim çözüldü teşekkür ederim.
Hocam bir de siteden indirmeyi deneyin. Zira CD güncel olmayabilir.
Vaktinizi çaldığım için özür dilerim, problem chrome yerine brave kullanmamdan kaynaklıymış; Brave düzgün çalışmadığı için bazı sorunlar yaşıyordum, Opera GX ile de denemiştim tabii bu benim teorimce ama sonuç olarak Windows 10'a geçip gerekli ayarları yaptıktan sonra 17,5MBPs sonuç aldım. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı