Windows 8.1'den 10'a geçince ekranda titreme

Awosk

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar.
Ben Lenovo Z50-70 bir laptop kullanıyorum.
Laptopun özellikleri:

Intel Core i5-4210U 1.70 - 2.40 GHz.
8 GB DDR3 RAM.
NVIDIA GeForce GT 820M.

Ben bu laptop ta Windows 8.1 kullanırken donma, kasma vs. olmuyordu.

Windows 10'a geçince oyunlarda değişik bir takılma olmaya başladı.

Ekran yırtılması mı desem, titremesi mi desem bilemedim. Çok garip bir sıkıntı oldu.

Oyunlarda v-Sync kapalı iken titreme ve yırtılma karışımı bir şey oluyor. FPS'imi de çok etkiliyor.
Nasıl bir sıkıntı bu anlamadım gitti,

V-Sync'yi açmak istemiyorum, çünkü FPS oyunlarında oyun kasmaya başladığında otomatik 30 - 45 FPS'lere sabitleniyor.

Windows8.1 kullanırken hiç böyle bir sorun olmamıştı.

Driver'lerim de güncel. Windows 10'u yükledikten 1 gün boyunca Driver'ler ile uğraştım.
Yardımcı olursanız sevinirim. İlk konum kötü yazmış olabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp kendi websitesinden yükle çözüm yolu bu başka bir neden olacağını sanmıyorum.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp kendi websitesinden yükle çözüm yolu bu başka bir neden olacağını sanmıyorum.

Bilgisayar yönetiminden > aygıt yöneticisinden > hem ekran kartını ve sürücü yazılımını kaldırdım.
Ekran kartımın desteklediği son sürüm 391.35 olan versiyonu indirip kurdum. Sürekli kullandığım sürüm Windows 10 damı sıkıntı çıkarıyor veya göremediğim bir ayar vs bir şey mi var?

Windows 10 Pro mu Home? Temiz kurulum attığınıza emin misiniz.

Windows'un kendi medya oluşturma aracını kullanarak USB'ye yazdırdım.
C: Diskini sıfırlayıp Windows10 yükledim. Windows 8.1'den geriye çöp dosya kalmadı.
D: Diskinde zaten oyunlarım, dosyalarım vs var. Orada da sisteme ait bir dosya yok.

Windows 10 Home Single Langue

Windows 10 home kullanmadım ama kullanan arkadaşlarımda belge açarken geç açma vb sorunlar ile karşılaştı Windows 10 pro temiz kurulum atma şansın var mı.

Windows 10 Home kullanmadım ama kullanan arkadaşlarımda belge açarken geç açma vb sorunlar ile karşılaştı Windows 10 Pro temiz kurulum atma şansın var mı?

Ürün anahtarı anakarta gömülü olduğundan her yüklediğimde Home olarak yüklenir.
Pro ürün anahtarı ile değiştirirsem belki ama gerek yok.
Windows 10 versiyonlarıyla alakası olacağını sanmıyorum.

Peki olaya fps olarak bakalım bilgisayarınızda arka planda gereksiz uygulamarı devre dışı bırakır mısınız bide Windowsi en iyi görün için değil en iyi hız için ayarlar mısınız yine böyle sorunlar ile karşılacak mısınız.

Peki olaya FPS olarak bakalım bilgisayarınızda arka planda gereksiz uygulamarı devre dışı bırakır mısınız bir de Windows'i en iyi görün için değil en iyi hız için ayarlar mısınız yine böyle sorunlar ile karşılacak mısınız?

FPS düşüşü, konu başlığındaki gibi yırtılma ve titreme karışımı bir sorundan oluyor.
Windows için performans seçenekleri Tabii ki de ayarlı, arka planda çalışan uygulamalarda benmi kendi kullandığım uygulamalar. Discord, Steam vs. Windows 8.1'de sıkıntı yok iken niye Windows 10'da oluyor onu anlamış değilim.

64 bit mi? Dediğim gibi leptop ilk alındında sanırsam Windows 8.1 di ve sen sonra wimdows 10 yaptın bilgisayarın o işletim sistemini kaldırmıyor olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı