Windows 8.1'den 8'e geri dönme

284223

Decipat
Makaleler
1
Yer
Laboratuvar
Windows 8'di bilgisayarım. Uyarı geldi 8.1 güncellemesi için. Bir daha asla gösterme tıkladım. Birkaç gün sonra yani bugün Far Cry 1 oynarken otomatikman güncelleştirme başladı. Dosyaları yükledi bilgisayar Windows 8.1 oldu. Kendim hiçbir şeyi kabul etmedim. Sonra Minecraft girdim, eskiden hata vermeyen oyun hata veriyordu. Sebebini araştırırken bir de baktım ki işlemcim ve ekran kartımı desteklemiyor 8.1. Windows 8 destekliyorken 8.1 neden desteklemiyor onu da anlamış değilim. Windows 8 dönmek için Kurtarma yapmaya çalışıyorum ama şu sorunla karşılaştım.

6H9Wxv.png

Ben zaten 8.1 isimli işletim sisteminden nefret ederim. Far Cry 1'i rahatça oynarken bu güncelleme yapılınca etraf siyahladı. Patch yapmak zorunda kaldım. Sabahtan beri 5 dakikada bir Desteklenmeyen Donanım hatası verip duruyor. Nasıl bu sorunu çözüp Windows 8'e dönebilirim. Geçen ay aynısı oldu formatlamak zorunda kaldım. Bir daha format atmak istemiyorum çok uzun sürüyor kuzenimden CD ROM alıp gelmesi.

Ekran kartı sürücüleriniz yüklü mü? Aygıt Yöneticisi'nden "Görüntü bağdaştırıcıları" kısmının fotoğrafını atabilir misiniz?

Ayrıca format için CD kullanmaya gerek yok. USB ile kolayca yapabilirsiniz.

Ekran kartı driver'ını güncelledim zaten son sürüme. Windows 8 kullanırken miss gibi çalışıyordu. Windows 8.1'de desteklenmedi sadece. Windows 8'e dönmemin yolu yok mu? Gene formatlasam gene otomatik olarak Windows 8.1'e güncellenecek.

Dosya Ekleri

• hata2.PNG
    hata2.PNG
    13,8 KB · Görüntüleme: 42
Kullanmış olduğunuz ekran kartı için son sürücü Windows Vista için çıkmış. İsterseniz Vista sürücülerini yüklemeyi deneyebilirsiniz ama pek önerdiğimi söyleyemem.

"Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı" cihazınızın ise donanım kimliğini paylaşın.

Kullanmış olduğunuz ekran kartı için son sürücü Windows Vista için çıkmış. İsterseniz Vista sürücülerini yüklemeyi deneyebilirsiniz ama pek önerdiğimi söyleyemem.

"Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı" cihazınızın ise donanım kimliğini paylaşın.
Dostum zaten Windows 8'de destekliyordu. Kurmuştum yazılımını. Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı için 4 seçenek çıktı. Google üzerinde arattığımda 1050'nin driverları çıktı ama AMD'nin sitesi değil.

PCI\VEN_1002&DEV_5B63&SUBSYS_30001458&REV_00
PCI\VEN_1002&DEV_5B63&SUBSYS_30001458
PCI\VEN_1002&DEV_5B63&CC_030000
PCI\VEN_1002&DEV_5B63&CC_0300

"Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı"nın üzerine sağ tıklayıp "Sürücüyü güncelleştir" diyebilirsiniz. Olmazsa yukarıda attığım Windows Vista sürücülerini kurmaktan başka yapacak bir şey kalmıyor.

"Sürücüyü güncelleştir" butonuna tıklayınca "Sürücü en güncel" diyor. Deniyorum Vista sürücülerini.
Eski sürücüyü kaldırdım, yüklemeyi başlattım tüm bileşenler güncel dedi.
Hem zaten benim istediğim Windows 8'e dosya kaybetmeden dönmek bu işletim sistemi Ryzen 5 1600 AF desteklemiyor.
Şimdi programdan kaldır deyip kaldırdım gene denemeye girdim. Yüklenebilir bileşen bulunamadı dedi.
@yika38
Son güncellemem, eski yüklediğim driverı silmiştim üstte söylediğim gibi. Hiçbir driver yüklenmedi. O eski driverı tekrar yükledim. Çalıştı, ünlem sorunu kalktı. Minecraft artık çalışıyor. Tek problem işlemci desteklememesi. Driver'ın linki şu;

Driver linki bu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı